Великі і маленькі одкровення про фінанси від Бена Карлсона, які допоможуть вам по-новому поглянути на гроші.

Бен Карлсон – cпеціаліст з інвестицій, автор блогу A Wealth of Common Sens.

Почніть заробляти більше і не витрачайте різницю в доході

Найскладніше для більшості – підтримувати приблизно однаковий рівень життя, коли доходи збільшуються. Так що секрет фінансового успіху – це заробляти більше і хотіти менше.

Варто витрачати більше на гарне пиво

У 20 років кількість зазвичай здається важливіше якості, але потім розумієш, що гарне пиво коштує своїх грошей, чого не скажеш про вино.

Не варто витрачати більше на хороше вино

Більшість людей при дегустації все одно не помітять різниці, тому немає сенсу платити за пляшку хорошого вина більше.

Вкладайте гроші в свій час

Часто ми самостійно беремося за якісь справи тільки з принципу. Здавалося б, навіщо платити комусь, якщо ми і самі впораємося? Але подивіться на це з іншого боку: найнявши когось для виконання цієї роботи, ви звільните свій час для більш важливих занять.

Ваш рівень доходу з часом перестає приносити задоволення

Пропрацювавши кілька років, ми зазвичай визначаємо для себе суму бажаного доходу. «Якщо тільки я буду отримувати Х гривнів в рік, я буду забезпечений», – думаємо ми. Проблема в тому, що ця уявна сума постійно зростає. Звичайно, в тому, щоб заробляти більше, немає нічого поганого, але одні гроші не зроблять вас щасливими.

Враження важливіше матеріальних речей

Витрачайте гроші на спільні поїздки з друзями, сімейні вечері і просто час з близькими людьми. Це завжди запам’ятовується, чого не скажеш про матеріальні речі, які швидко втрачають свою привабливість.

Купівля книжки – одна з кращих угод в цьому світі

Це дивовижна можливість за відносно невелику суму отримати доступ до декількох сотень сторінок чиїхось думок і поглядів, які формувалися протягом багатьох років. Звичайно, не всі книги варті витраченого на них часу, але хороша книга – один з найбільш недооцінених видів інвестування.

Не нехтуйте навичками переговорів

Просте прохання знизити ціну може мати великий вплив на ваш бізнес. Зараз досить багато компаній готові обговорювати ціну. Пам’ятайте: у гіршому випадку вам просто відмовлять.

Економія знижує стрес

Відкривши накопичувальний або інвестиційний рахунок, ми відчуваємо себе спокійніше. Звичайно, не дуже приємно викладати гроші за ремонт будинку або машину чи витрачатися на ліки, але, знаючи, що у нас в банку є кошти на такі непередбачені ситуації, ми менше відчуваємо стрес.

Також буде цікаво:   5 речей, які вбивають нашу впевненість в собі