Всі розуміють, як важливо вести сімейний бюджет. Але для кого це стало звичкою? Для мене ні. І я не єдина. За результатами опитування, тільки кожна п’ята сім’я веде письмовий облік доходів і витрат. З них 13% враховують не всі надходження і витрати. Ми познайомимо вас з ідеєю плану витрат – ефективним способом контролю над фінансами.

Плюс плану видатків в тому, що вам не потрібно кожен день записувати свої витрати. Це потрібно буде робити тільки перші 2-3 місяці, щоб визначитися, які у вас основні пункти витрат і скільки грошей приблизно на них іде. Якщо ви і так вже уявляєте ці витрати, то попередній етап можна виключити.

А далі потрібно зробити ось що:

Визначити ваш щомісячний чистий заробіток (зарплата мінус податки).
Визначити фіксовані щомісячні витрати. Вони можуть трохи змінюватись, але в цілому вони завжди приблизно однакові з місяця в місяць. Ось приклади того, що може бути включено в список фіксованих витрат:

виплати по іпотеці;
виплати по кредитах;
оплата комунальних послуг;
оплата знімної квартири;
їжа;
побутова хімія;
витрати на авто: бензин, мийка, сезонна зміна гуми, страховка;
оплата громадського транспорту (якщо ви їздите на ньому);
оплата інтернету;
оплата мобільного зв’язку;
витрати на школу / дитячий садок (якщо у вас є діти);
покупка сезонного одягу.

Після того як ви віднімете з щомісячного доходу фіксовані витрати, у вас залишиться сума, якою ви зможете вільно розташовувати: відкласти або витратити за своїм бажанням.

Очевидні переваги плану видатків

1. Він допомагає відокремити необхідне від бажаного. Починаєш розуміти, яких витрат не уникнути, а які можна відкласти на місяць або виключити зовсім.

2. Щоразу на початку місяця ви можете трохи змінювати план витрат, включаючи в нього великі покупки, наприклад побутову техніку. І тут же урізати деякі пункти з бюджету, щоб не провалитися у фінансову яму.

3. Склавши такий план, ви чітко усвідомлюєте, скільки ви насправді витрачаєте кожен місяць. Перший раз виконавши цю вправу, ви, можливо, сильно здивуєтеся його результатами. Наприклад, виявиться, що сума, необхідна на фіксовані витрати, більше вашої зарплати. Тоді не дивно, що ви не можете вибратися з кредитів.

Завдяки плану витрат ви зможете зрозуміти, як вам збільшити кількість вільних грошей. Є два основні варіанти:

почати заробляти більше;
урізати витрати, якщо це можливо.

Також буде цікаво:   Якщо вас затопили сусіди

Можна застосовувати їх окремо або обидва відразу, так ефективніше.

4. План витрат не буде вимагати від вас ретельного відстеження. Фіксовані витрати рідко змінюються з місяця в місяць. Вам не потрібно кожен день стежити за витратами, вам потрібно тільки пам’ятати, скільки вільних грошей має у вас залишитися.

Складання плану витрат – хороший перший крок на шляху до того, щоб почати грамотно управляти грошима. Спробуйте хоча б почати, і запевняю, через деякий час ви почнете отримувати задоволення від того, що тримаєте фінанси під контролем.