1. Знайдіть причину. Тобто причину рано прокидатися. Це може бути твердження, що допізна сплять тільки невдахи або, що потрібно встигнути зробити багато справ, або, що в 10 ранку вже всі шезлонги на пляжі зайняті рушниками більш швидких відпочиваючих. Знайдіть свою мотивацію.

2. Забудьте про кнопку «snooze» в будильнику. Поставте його чітко на потрібний час і все (6-7 година ранку). Задзвонив будильник – не тягнемо руку за кнопочкою «snooze», а встаємо!

3. Пам’ятайте про наслідки вашого «ну ще 5 хвилин!». Особисто мої 5 хвилин можуть перетворитися в усі 10, а іноді і в 30 хвилин. Кожна хвилина зайвого перебування в ліжку може призвести до того, що ви знову заснете.

4. Спіть міцно і достатню кількість годин. Якщо ви не можете виспатися, то не має значення, о котрій годині ви прокидаєтеся. Ви все одно будете почуватися розбитим. Здоровий і повноцінний сон – основа вашого бадьорого дня.

5. Зробіть свою спальню приємним місцем для відпочинку. Починаючи від кольору шпалер на стінах і закінчуючи візерунком на ваших простирадлах – все це теж дуже важливі фактори. Як і подушка, на якій ви спите. А ще краще, якщо ви поставите своє ліжко так, що ранкове сонце світитиме вам прямо в очі – тоді ви точно не будете довго спати.

6. Відкрийте вікно. Вже сама не раз помічала, що варто тільки добре провітрити кімнату перед сном, і засинаєш набагато швидше.

7. Правильний одяг для сну. Одяг повинен бути зручним і не завдавати вам незручностей. Ночнушки, які виявляються вранці на вухах, не дуже-то сприяють міцному сну.

8. Засинайте зі щасливими думками. І навіть не думайте прокручувати в голові підготовку до здачі проекту.

9. Створіть свій ритуал відходу до сну. У моєї дитини, наприклад, це обов’язкове читання книги і склянка води на ніч (молоко поки не виходить підсунути). У вас це може бути прослуховування приємної музики або читання книги.

10. Уникайте «нічних пасток». Це коли ваша рука тягнеться до цікавого журналу або книги, а може і до пульта від телевізора чи комп’ютера, щоб глянути, чи не прокоментував хтось ваш пост і т.д. Останнє особливо небезпечно, тому що всі ми знайомі з «Мила, тут хтось в інтернеті не правий!»

11. Вечеря повинна бути легкою. І уникайте на ніч алкоголю і напоїв з кофеїном.

12. Прийміть ванну перед сном. Можна з лавандовим маслом – дуже розслабляє. Для дітей добре заварювати збір із заспокійливих трав і додавати у воду. Хоча, в особливо складні дні така ванна підійде і вам.

13. Намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час. І навіть у вихідні.

14. Повністю погасіть всі джерела світла. Найкраще спати в повній темряві. Якщо буде горіти нічник, ваш організм не зможе повністю розслабитися і буде весь час насторожі. А який же тут здоровий і міцний сон?

Також буде цікаво:   Как выбрать качественный зонт: женские, мужские и детские модели

15. Знайдіть правильну мелодію для будильника. Вона не повинна бути занадто м’якою, інакше ви просто не прокинетеся. Але й занадто різку і гучну теж краще не вибирати – вона може бути дратівливою. При цьому, було б добре поставити будильник кудись подалі, щоб довелося за ним вставати.

16. Прокинулися? А потягнутися? Хороші і правильні потягування дуже корисні. Вони не повинні бути різкими, інакше ви ризикуєте потягнути собі ногу або спину, або отримати судому в подарунок. Потягуйтеся акуратно і солодко.

17. Зарядка. У дитинстві нас змушували робити зарядку в садках і початкових класах в обов’язковому порядку. А хто може похвалитися щоденною ранковою зарядкою зараз?

18. Склянка води. Після того, як прокинулися, було б непогано випити склянку води. Вода допоможе вашій системі прокинутися і виведе з організму шкідливі речовини, що накопичилися за ніч.

19. Маленький нагадувач. Все ще ніяк не можете прокинутися? Спробуйте повісити свій план на тиждень або на день у ванній, поруч з дзеркалом, наприклад. Поки умиватиметеся і впізнаватимете себе в дзеркалі, заодно і прочитаєте, що запланували.

20. Зручний одяг для ранкового підйому. Це може бути халат, тапочки або теплі носочки (дуже актуально взимку, коли з ліжка особливо не хочеться вилазити).

21. Знайдіть друга по нещастю. Або іншими словами того, хто не дозволить вам залишатися в ліжку після сигналу будильника. А ще краще, якщо ця людина буде дуже позитивною і енергійною. Тоді й стусан буде чимось на зразок заряду бадьорості.

22. Будьте готові до поганих сюрпризів. Коли ви солодко спите, вас може розбудити пізній дзвінок або поганий сон. І після того, як ви прокинулися, заснути швидко знову може не вийти. Тому, було б чудово, якби ви знайшли свій спосіб для засинання.

23. Підбадьорюйтеся. Бадьора музика улюбленого виконавця вранці – найкращий саундтрек для ранкового збору на роботу. Плюс кава, чай або улюблений фреш – запорука гарного ранку і піднесеного настрою.

24. І знову відкрийте вікно. Тільки вже після того, як прокинулися. Побільше свіжого повітря і виганяємо сон геть з квартири!

25. Привітайте себе. І, краще голосно. Чим голосніше, тим краще! Це може бути щось на зразок «Ура, я це зробив (а)!» І можете поділитися радістю з сусідом по нещастю, якому теж треба рано вставати. Заодно і він прокинеться.

Одна моя знайома сказала, що знайшла для себе ідеальний проміжок часу для сну – з 23:00 до 6:00. І вона чудово себе почуває, якщо лягає спати і прокидається в цих тимчасових рамках.

Автор: Аріна Нікітіна