Подушка розцінюється багатьма людьми не як необхідна річ, а як засіб забезпечення комфорту: приємне, але не обов’язкове. Деякі навіть вважають, що можна спати без подушки! Нібито відмовившись від неї, людина перестає бути «ніженькою». Та й взагалі, спати без подушки корисно.

Люди, які так сплять закликають до цього інших, часто порівнюють використання подушок з їздою на автомобілі і вживанням цукру. Мовляв, машина – це здорово і зручно, але ж куди корисніше пройтися пішки, зміцнити м’язи і серце, подихати повітрям! А цукор – це смачно, але якщо від нього відмовитися, можна заодно захистити себе від карієсу, зайвої ваги і діабету.

Але що б там не говорили, подушка – дуже потрібна, а на питання про те, чи можна спати без подушки, не можна відповісти однозначним «так». Звичайно, ви можете ночувати на голих дошках або на землі. Але назвати відпочинок на такому ложі корисним ніяк не можна.

Сон без подушки, це:

Дискомфорт, неприємні відчуття

Можна звикнути спати без подушки, на абсолютно плоскому ліжку, проте це банально незручно. Голова повинна перебувати в трохи піднесеному стані і лежати на м’якій «підставі».

Люди, які сплять без подушки на спині, нерідко скаржаться, що їм неприємне зіткнення потилиці з жорстким матрацом. Ще один мінус відсутності подушки при цьому положенні тіла: під час сну в дихальні шляхи може затікати слина, що призводить до рефлекторного кашлю, який може викликати спонтанні пробудження.

Погіршує зовнішність

Звичайно, можна спати без подушки, але це відіб’ється на вашому зовнішньому вигляді, особливо якщо ви віддаєте перевагу положенню на боці або животі. Коли людина спить, уткнувшись в щільний матрац, вона прокидається вранці з пом’ятим обличчям і відбитками складок простирадлом на шкірі. Це не додає привабливості, враховуючи, що вся ця «краса» може триматися на обличчі до години.

Призводить до появи хропіння

У такій позі, при закинутій голові, з’являється схильність до западання язика і зменшення просвіту дихальних шляхів, а це, в свою чергу, викликає хропіння.

Сприяє розвитку остеохондрозу

У представників практично кожної спеціальності є так звані професійні захворювання. Наприклад, у масажистів це остеохондроз поперекового відділу хребта. Він виникає тому, що ці люди по кілька годин на день проводять, схилившись над масажним столом і утримуючи свою спину в незручному становищі.

У людей, які думають, що спати без подушки корисно, і старанно в цьому практикуються, виникає схожа проблема: у них часто розвивається остеохондроз шийного відділу хребта. Ще б пак: якщо під час сну шия весь час неприродно зігнута, з часом це викличе порушення харчування хребців і навколишніх тканин, спровокує набряк м’язів, здавлювання нервових корінців, ініціює дистрофічні процеси в кістковій тканині і хрящах міжхребцевих суглобів.

Також буде цікаво:   Найбільш актуальні поради, як для понеділка: 25 способів прокидатися рано

Порушує мозковий кровообіг

Є припущення, що відсутність подушки сприяє порушенню кровопостачання мозку, особливо під час сну на спині (хоча і в інших положеннях теж).

Кому корисно спати без подушки?

Є тільки одна категорія людей, яким показаний сон без подушки – немовлята. Якщо маленька дитина спить без подушки – це абсолютно нормально. У малюків хребет влаштований таким чином, що підтримка шиї уві сні не потрібна. Більш того, її відсутність необхідна для правильного формування майбутніх вигинів хребта і для зміцнення шийних м’язів.