Мудрі вислови, які є актуальними і донині.

1. Епіктет, «Енхірідіон»

З сущих одні речі в нашій владі, інші – не в нашій. У нашій – припущення, порив, прагнення, ухилення і, одним словом, які тільки є ще наші справи; не в нашій – наше тіло, майно, слава, вихід в начальники і, одним словом, які тільки є ще не наші справи. Епіктет

Ми контролюємо свої бажання, думки і вчинки. Все інше контролю не піддається, хоча ми часто намагаємося вплинути на зовнішні події.

Коли вас захлиснули емоції або бажання, пам’ятайте: ви можете піддатися їм або ні. Це завжди залежить тільки від вас. Ви самі вирішуєте, піддатися миттєвому пориву чи ні.

Як застосовувати пораду в життя

Згадуйте про це в магазині, коли вам захочеться купити щось непотрібне. Або коли лінь готувати, і ви роздумуєте замовити їжу додому. Не забувайте, що ваш вибір позначиться на ваших фінансах. У кожного такого рішення є ціна.

2. Софокл, «Антігона»

Немає в світі нічого настільки ж морально розтлінного, як гроші. Софокл

Гроші – це інструмент обміну. Коли їх недостатньо, щоб досягти мети або придбати бажане, це викликає сум. Причому багато хто виявляється в ситуації, коли грошей не вистачає не тільки на досягнення мрії, але і на те, щоб звести кінці з кінцями. Економити в такій ситуації дуже складно.

Як застосовувати пораду в життя

Виробіть для себе основні фінансові засади та дотримуйтеся їх. Наприклад, витрачати менше, ніж отримувати, і відслідковувати всі витрати. Чим більше ви контролюєте щоденні дії і витрати, тим більше у вас шансів досягти великої мети. Коли ви чітко розумієте, чому економите, буде не так важко обмежувати себе.

3. Марк Аврелій, «До самого себе»

Вивчіть основні принципи мудрих людей, за чим вони женуться і чого уникають. Марк Аврелій

Коли ви сумніваєтеся, яке прийняти рішення, довіртеся своїм моральним принципам. Для цього спочатку обдумайте, що для вас важливо, що ви цінуєте понад усе. Ці цінності стануть вашим керівництвом в будь-якій ситуації. Вони допоможуть рухатися до того життя, до якого ви прагнете.

Як застосовувати пораду в життя

Якщо не виходить відразу придумати власні правила, вивчіть принципи мудрих людей. Дізнайтеся цінності тих, кого ви поважаєте. Обміркуйте їх. Можливо, вони підходять і вам.

Також буде цікаво:   Як розрахувати сімейні витрати?

4. Платон, «Держава»

Ділки – нудна компанія, адже у них немає ніяких мірил, крім грошової вартості. Платон

Неприємно спілкуватися з людьми, які відмовляться від своїх переконань і відносин, аби заробити. Згадайте сумнівних продавців, які намагаються нав’язати покупку, або наполегливих друзів, які пропонують вкластися в їх бізнес. Не будьте такою людиною.

Як застосовувати пораду в життя

Чітко уявляйте свої зобов’язання і не порушуйте їх. Пам’ятайте: гроші потрібні лише для того, щоб жити відповідно до своїх принципів. Не дозволяйте любові до грошей впливати на ваші моральні підвалини.

5. Епікур, «Листи»

Той, хто не задовольняється малим, не задовольниться нічим. Епікур

Нам хочеться не відставати від моди і купувати найновіші речі, але це небезпечний шлях. На жаль, сучасна культура тільки заохочує цю схильність. Споживачам постійно пропонують все більш нові та досконалі товари.

Як застосовувати пораду в життя

Нічого страшного, якщо ви незадоволені якимись аспектами свого життя, це допомагає розвиватися. Але якщо це невдоволення перетікає в потребу мати всі нові речі, ви ніколи не відчуєте спокій і задоволення. Навчіться контролювати себе.