Багато фотографів винні в тому, що в світі так багато фото прекрасних закатів, зіпсованих силуетами на передньому плані, які повинні були окреслити масштаб і додати родзинку кадру. Для незабутнього фото потрібно все-таки трохи подумати, перш ніж знімати.

Силуети можуть бути повністю чорними, але, оскільки в таких знімках мало деталей, форма і положення об’єктів на передньому плані критично важливі.

Основи

Щоб зробити хороший силует, потрібно зіграти на контрастах між яскравим фоном і темним об’єктом на першому плані. Значить, знімати можна при гарній погоді в сонячний день, на світанку або на заході. Вночі знадобиться потужне джерело світла.

Можна просто фотографувати пейзаж за деревами або знімати будь-який об’єкт на тлі мальовничого заходу.

Потрібно виставити експозицію, щоб темний об’єкт на першому плані став чорним. Для цього вимір експозиції проводиться по яскравому фону, так ви зможете виділити кожен півтон і затемнити силует.

Це означає, що в багатьох випадках витримка повинна бути встановлена на значення, яке дозволяє тримати камеру в руках.

Заміри

Якщо яскрава частина пейзажу занадто велика, від деяких камер можна добитися потрібного ефекту, якщо використовується матричний / оцінний / багатозонний вимір експозиції.

Однак багато камери виставляють експозицію по тому об’єкту, на якому фокусуються, і якщо це темна частина знімка, яка повинна стати силуетом, то ви отримаєте переекспонований знімок.

Якщо так трапилося, приведіть знімок в порядок, використовуючи експокорекцію, або переключіться в ручний режим виставлення експозиції, щоб задати потрібний режим. Центрозважений або точковий режим допоможе провести замір по світлому ділянці фону.

Точкове запропонує настройки експозиції, які передають півтони. Якщо вам це не потрібно, збільшіть експозицію.

Дослідження

Небо на заході або світанку послужить прекрасною декорацією для силуету, але кращі ефекти складно зловити, бо ранкові та вечірні години короткі. Непогано сходити на розвідку і знайти хороше місце для зйомки при світлі дня. Якщо ви ще не знаєте, де шукати, виходьте на вулицю і йдіть на схід чи на захід.

Коли локації обрані, знайдіть об’єкти, які зможуть утворити гарний силует. Шукайте добре впізнавані форми. І постарайтеся, щоб в передбачуваному місці зйомки на задньому плані не було нічого, крім неба.

Дерева, хмарочоси й крани – класичні сюжети, але не обмежуйте себе ними. Не можете знайти відповідний силует – придумайте свій власний.

Люди можуть створювати дивовижні форми, і варто витратити трохи часу, щоб оглянути потенційну модель і знайти кут, під яким її потрібно зняти. Добре працюють знімки в профіль, які окреслюють контури особи.

Також буде цікаво:   Все більше людей в Instagram позбавляються лічильника лайків

Вогні великого міста

Ночами міста перетворюються на відповідні місця для фотозйомки. Сяючі рекламні вивіски і підсвічування будівель створюють чудовий фон для перехожих, статуй і повсякденних речей, які можуть створити цікаві силуети.

Як було відмічено, важливо зробити об’єкт темним і зберегти всі відтінки кольору на фоні, а для цього можна використовувати витримку, яка дозволяє тримати камеру в руках навіть при нічній зйомці.

Виставляти експозицію потрібно по світлій ділянці. Тоді й більш темний силует на передньому плані стане досить темним. Тому що він не буде експонований.