Одна з початкових проблем – це те, як ми визначаємо креативність. Що ми розуміємо, коли говоримо про креативність. Деякі вважають, що найкреативніші люди – це художники, дизайнери, режисери. Інші відносять до креативних тих, хто займається наукою, адже у цих людей саме плідне мислення. Насправді ж немає такої професії, яку можна назвати самою креативною.

Однак, незалежно від того, що ви розумієте під креативністю, не можна не помітити, що у креативних людей проглядається щось спільне. Цікавий факт: більшість творчих ідей – це не просто випадкові думки в нашій голові. Насправді це результат колишніх роздумів. Грунтуючись на цьому і змінивши те, що ми робимо, ми можемо покращити нашу креативність. Для цього існує три простих методу. Почніть втілювати їх у життя сьогодні, і ви помітите, як росте ваш творчий потенціал.

1. Знайдіть насолоду на самоті

Враховуючи, що наші смартфони постійно з нами, ми рідко залишаємося одні. Коли ми залишаємося вдома, щоб відпочити від роботи і від друзів, з нами завжди залишаються наші смартфони. Так, це не живе спілкування, але у вас все одно є можливість подзвонити кому-небудь. Чи хтось може зателефонувати вам. Плюс існують різні месенджери і миттєві повідомлення.

Щоб поліпшити свою креативність, знайдіть час, щоб дійсно побути наодинці з собою. Ми настільки пов’язані з технологіями, що ніколи не можемо знайти час для цього. Багато людей просто бояться залишитися наодинці з самим собою. Причина проста: коли ми одні, збільшується ймовірність того, що в нашу голову проберуться погані думки. Завдяки постійному спілкуванню ми можемо ігнорувати ці негативні почуття і емоції і жити просто цим моментом. Але найчастіше муза відвідує нас саме в моменти самотності.

Коли ви залишаєтеся наодинці з самим собою, ви починаєте ставити собі питання, про які ніколи не думали. І вам доводиться сильно копатися в собі і розмірковувати, щоб відповісти на них. Тим самим ви вирішуєте проблеми, які ніколи не вирішували.

2. Не дозволяйте сумнівам зупиняти вас

Деякі стверджують, що потрібно спробувати якомога більше всього, щоб прожити життя на повну. Але ці слова можна трактувати по-різному, і вони можуть підштовхнути людей до дурним вчинків. Коли ви ігноруєте голос у вашій голові, який радить вам не робити чого-небудь, це може призвести до дурним помилок. Сфокусуйтеся на тому, що ви не наважуєтеся зробити.

Також буде цікаво:   9 порад від багатих і знаменитих

Існує безліч причин, через які ви не робите тих чи інших вчинків. Але нерішучість не повинна бути в їх числі. Наступного разу, коли відмовитеся від побачення наосліп або, наприклад, від тижня безкоштовного спортзалу, запитайте себе, чому так робите. Якщо причина полягає в тому, що вас турбує думка інших людей, значить, ви повинні перебороти себе. Інакше ви ніколи не отримаєте максимального задоволення від життя.

Саме завдяки цим переживанням ви можете поліпшити своє креативне мислення. Кидаючи собі новий виклик, ми практикуємо в вирішенні завдань, які ніколи не вирішували. Найбільші розуми всіх часів були впевнені в тому, що вони змінюють світ. Щоб змінити ситуацію, ви повинні бути готові зробити те, на що не вирішуються інші.

3. Максимізуйте досвід, який дає вам потік

Потік – це почуття, яке ви відчуваєте, коли робите те, що дійсно любите. Це те саме почуття, яке відчуває програміст, сидячи 15 годин за комп’ютером і створює код. Він насолоджується кожною секундою. Письменники відчувають це почуття, коли замикаються у своїй кімнаті і створюють романи. Музиканти – коли грають, доктора – коли лікують. Кожен з нас відчував це почуття. І саме тоді, коли займався тим, що йому подобається робити.

Безсумнівно, такі заняття можуть підвищити нашу креативність. Але існують речі, які можуть її погіршити. Прекрасний приклад – ТБ. Нам абсолютно не потрібно використовувати наше творче мислення, коли ми дивимося чергове ток-шоу або серіал. Актори, сюжетна лінія і розв’язка – все це лежить перед нами. Нам залишається лише перетравлювати.

Щоб цьому запобігти, нам потрібно бути не глядачем, а учасником. Не дивіться пригодницький фільм, а створіть свій власний. Досить читати плітки в журналах – почніть писати власні історії. Знайдіть заняття, яке дозволить вам розкрити вашу креативність і показати ваші сильні сторони. Не витрачайте даремно ваш дорогоцінний розум.