Сем Альтман – підприємець, інвестор. У 2005 році заснував компанію Loopt, залишивши навчання в Стенфордському університеті. В даний час є президентом акселератора для стартапів Y Combinator.

Тиждень тому мені виповнилося 30 років. Один зі старих друзів попросив мене дати кілька життєвих порад, виходячи з мого досвіду. Їх набралося чимало, і я досі сумніваюся, чи варто було публікувати цей список, адже більшість з них порожні і безглузді. Але я зважився, і ось скорочена і очищена від всього зайвого версія моєї відповіді.

1. Ніколи не ставте сім’ю або друзів в кінець свого списку пріоритетів. Не втрачайте зв’язок зі старими друзями. Розмовляйте до ранку, якщо вам цікаво.

2. Як стати успішним: виберіть одну справу, сфокусуйтеся, вірте в себе (особливо якщо не вірять інші), розвивайте зв’язок і спілкуйтеся, знайомтеся з талановитими людьми і старанно працюйте.

3. Добре робити нецікаву роботу практично неможливо. Поставте собі за мету стати кращим в тому, що ви робите. Навіть якщо ви цього не досягнете, рано чи пізно все одно опинитеся досить високо. Не бійтеся брати на себе відповідальність і ризикувати.

4. Не знаю, чи можуть гроші купити щастя, але вони точно можуть купити свободу. А це вже немало. Недолік грошей також призводить до стресу. І часто заробляння грошей стає більш цікавим заняттям, ніж їх трата.

5. Частіше розмовляйте з людьми. Читайте більше довгих статей і книг, менше твітів. Менше дивіться телевізор.

6. Поставте собі чіткі цілі на кожен день, рік і десятиліття.

7. Планування – це добре. Але якщо у вас з’являється несподівана можливість, то скористайтеся нею. Не бійтеся робити щось трохи безрозсудне.

8.  Досягніть того, щоб спілкуватися з розумними, цікавими і амбітними людьми. Працюйте на них і наймайте їх. Те, що ми стаємо схожі на людей, з якими проводимо багато часу, дійсно правда.

9. Позбавтеся від відволікань. Це дуже важливо. Змушуйте себе фокусуватися, з часом це принесе плоди.

10. Менше турбуйтеся. Не так багато речей у світі настільки ризиковані, як здається. Багато людей занадто бояться ризикувати, не знаючи, що їх чекає. Так ви ніколи не досягнете висот.

11. Просіть те, чого ви хочете.

12. Якщо ви знаєте, що будете шкодувати, якщо не зробите щось, то краще зробіть.

13. Тренуйтеся. Правильно харчуйтеся. Відпочивайте. Ви і так це знаєте.

Також буде цікаво:   Школа латиноамериканских танцев CubanoBoom

14. Молодість – це велика річ. Не витратьте її даремно. Ніякі гроші не повернуть її назад.

15. Частіше говоріть своїм батькам, що любите їх. Відвідуйте їх.

16. Вчіться ненаситно.

17. Частіше робіть щось нове. Нова діяльність не тільки сповільнює сприйняття часу і робить життя цікавим, вона також допомагає не засиджуватися на одному місці і збільшує кругозір.

18. Не спалюйте мости.

19. Прощайте людей.

20. Не женіться за статусом. Статус без вмісту нічого не значить.

21. Більшість речей не зашкодять в помірних кількостях. Майже все шкодить, якщо використовувати це надмірно.

22. Страх – невід’ємна частина життя. Я помітив, що він більше стосується розумних та амбітних людей. Мені здається, що багато людей так старанно працюють через те, що думають про страх занадто часто.

23. Не варто багато скаржитися. Люди цього не люблять.

24. Не заздріть чужому успіху. Але пам’ятайте, що багато хто буде заздрити вашому, і ігноруйте це.

25. Якщо у вас є достатньо часу, ви зможете пристосуватися до чого завгодно.

26. Подумайте кілька секунд перед тим, як робити. Подумайте кілька хвилин, коли ви розсерджені.

27.  Дні довгі, але десятиліття короткі.