Ми навіть не здогадуємося, скільки шкідливого зберігається в наших шафах і холодильниках, крім майонезу і харчових добавок. Навколо нас повно предметів, за допомогою яких ми підтримуємо чистоту і свіжість, зберігаємо їжу, економимо… Ми думаємо, що вони нам допомагають, а насправді їх давно пора викинути: вони протухли. Так що готуйте сміттєві мішки, натягуйте рукавички, приступаємо до генерального прибирання.
1. Пластикові контейнери для їжі.

Перший крок: вирушаємо до полиці, на якій лежать пластикові контейнери для їжі. Перевертаємо їх догори дном і уважно дивимося на маркування. Якщо на посуді зустрічаються позначення «7», «PC», «ПК», A (BPA), S (BPS), то викидаємо пластик без жалю. Токсичний пластик в кухонних приладдях зустрічається все рідше, але на нього ще можна наштовхнутися. Такому посуду точно нічого робити в будинку здорової людини, вона давно морально застаріла.

2. Освіжителі повітря.

Освіжувачу повітря в будинку не місце. Хоча виробники й змагаються в гонці безпеки продуктів, все одно в балончиках і банках повно хімії, у тому числі речовин, які у високих дозах можуть нашкодити репродуктивній системі і негативно відбитися на розвитку організму. Звичайно, ми не дихаємо освіжувачом постійно. Але навіщо вам навіть малі дози хімії, якщо можна усунути причину поганого запаху, а не розпорошувати лавандовий ароматизатор?

3. Антибактеріальне мило.

Антибактеріальне мило – це великий маркетинговий трюк. Таке мило не медичний антисептик, і різниці між звичайним і антибактеріальним милом практично немає. Зате побічних ефектів – повний вагон. Це і стійкість бактерій до триклозану (основного компоненту антибактеріального мила), і негативний вплив на гормональний фон у тварин (виявлено в результаті дослідження Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США в 2014 році). І хоча дослідження не підтвердили подібний вплив триклозану на людей, краще відмовитися від експериментів на собі.

4. Зубні щітки.

Як часто треба міняти зубну щітку? Раз на два місяці. Так-так, всі це знають. А вашій щітці скільки виповнилося? Якщо чистити зуби двічі на день, то щітка приходить в непридатність дуже швидко, навіть якщо і виглядає як нова. Максимальний термін служби – три місяці, після цього чистка зубів стає в рази менш ефективною.

5. Все, що вас дратує.

Думати потрібно не тільки про фізичне здоров’я, але й про психічне. Якщо вам щось не подобається, краще приберіть дратівливий предмет куди подалі. Наприклад, відразу в сміттєвий бак. Стара підставка для взуття, потворна мебель або дурні штори в квіточку можуть зіпсувати настрій з самого ранку. Так що викидайте і не шкодуйте.

6. Залишки їжі.

Економити, звичайно, потрібно, та й криза не дозволяє викидати їжу, яка «ще нічого». Але якщо у вас в холодильнику лежить їжа тваринного походження, то чекати вона повинна не більше трьох днів. За цей час потрібно або з’їсти її, або заморозити. Інакше доведеться викидати. Ви, може, й любите тижневий борщ, але лістерії (рід бактерій, що викликають важкі і навіть смертельні захворювання, здатних розмножуватися при низьких температурах), люблять його більше.

7. Туш для вій.

Старий тюбик, який час від часу попадається в косметичці, пора дістати востаннє. І на це є причини: рідке середовище, якраз така, як в туші, – будинок для бактерій. Термін служби у косметики для вій такий же, як у зубної щітки – два-три місяці. Потім підсохлу туш можна не шкодувати, тому що кожен раз при використанні ви самі приносите масу бактерій прямо до очей. Вії дані не тільки для краси, а й для захисту очей від пилу і мікробів, а стара туш може повністю анулювати цю функцію.

Також буде цікаво:   PC Gamer назвав найкращі ігри в історії: ТОП-10

8. Контактні лінзи.

Ближче, ніж мікроби з туші, до очей підбираються тільки мікроби з контактних лінз. Ви завжди вчасно міняєте м’які контактні лінзи? Або знову забули? Чим менше термін служби лінзи, тим вище її якість, безпека і ціна. Але стара лінза, як би ви її ні чистили, завжди створює ризик. Кон’юнктивіти, запалення, дискомфорт і навіть виразка рогівки – краще зовсім без лінз, ніж з такими наслідками. Викидайте вчасно.

9. Упаковки зі старими спеціями.

Якщо у вас стоять баночки зі спеціями, які ви відкриваєте вкрай рідко, то, можливо, варто замінити їх вміст. Нічого особливо страшного в сухих спеціях не заведеться, але й користі від старих приправ не буде: ні смаку, ні аромату. Викидайте поклади старих спецій і купуйте нові маленькими порціями.

10. Торішній сонцезахисний крем.

Залишився крем з минулого літа? Він не допоможе врятуватися від опіків, навіть якщо ви виллєте на себе всю банку разом. З плином часу речовини, які захищають шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету, руйнуються. Передчасне старіння, сонячні опіки і сухість не стоять економії на старому кремі.

11. Блиск для губ.

Все, що ви використовуєте для гігієни або обробки рота, дуже швидко стає розсадником бактерій. Кожен раз, коли ви нафарбували губи і повернули пензлик в тюбик, ви додали в блиск порцію мікробів. Що робити? Викидати все, що старше півроку.

12. Фільтри в кондиціонері.

Пора включати кондиціонер в офісі чи вдома, значить, пора міняти фільтри. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, повітря в приміщенні гірше, ніж на вулиці, в 25-100 разів. Кондиціонери з очисниками можуть поліпшити становище, але якщо фільтр не замінити, то пил, бруд і цвіль тільки розлетяться по кімнаті. Подивіться в інструкції з експлуатації ваших кліматичних приладів і перевірте, як часто треба мити або оновлювати фільтри.

13. Старий бюстгальтер.

Ніяково нагадувати, але навіть якщо це ваш «щасливий» бюстгальтер, його не можна носити вічно. Розтягнуті чашки і лямки не допомагають підтримувати груди, а значить, не врятують від старіння і деформації тканин молочної залози.

14. Губка для миття посуду.

Важко живеться губкам для миття посуду. Сиро, волого, кругом повно мікробів, аж до сальмонели. А після миття мокру губку кидають на раковину і залишають. Немає сенсу пояснювати, як добре себе почувають бактерії в живильному середовищі із залишків їжі і води. Вихід – використовувати ганчірку для миття посуду (яка висихає швидше, ніж губка) або частіше міняти саму губку, не чекаючи, поки вона зовсім розвалиться.

15. Пластикові обробні дошки.

Ми звикли думати, що в дереві мікробів скупчується більше, ніж у пластику, що полімерні дошки гігієнічні, що вони довше служать. Майже все це правда. Хоча недавнє дослідження вчених з Університету Вісконсіна і показало, що смола, присутня в дереві, має бактерицидні властивості. Як би там не було, з часом і на пластику з’являються подряпини і надрізи, залишені ножами. І промити їх повністю нереально. Так що пластикова обробна дошка не повинна служити на кухні роками. Викиньте і купіть нові.