Безлад робить наше життя хаотичним, і ми втрачаємо відчуття контролю. Все було б не так погано, якби безлад не породжував ще купу неприємних речей, які знижують якість нашого життя. Ось 7 наочних прикладів, які демонструють згубний вплив безладу на нашу продуктивність, матеріальне і душевне благополуччя.

1. Знижує концентрацію

Безлад обмежує здатність мозку обробляти інформацію і змушує постійно відволікатися на дрібниці. У дослідженні, проведеному в Прінстонському університеті, виявили, що безлад обмежує можливості обробки візуальної інформації мозком. Адже навіть знайти якусь річ серед мотлоху – справжнє випробування. Але є способи вирішити цю проблему.

2. Робить нас нервовими

Безлад провокує стрес. Дослідження Каліфорнійського університету, проведене серед сімей з Лос-Анджелеса, показало: рівень кортизолу підвищувався, коли матері спостерігали за горою не випираючихся речей та іграшок, розкиданих дітьми по всьому будинку, і, навпаки, знижувався, коли вони йшли на роботу або за покупками.

3. Змушує відкладати справи на потім

Безлад, по суті, провокує прокрастинація. Ви думаєте: «Ага, треба полагодити стілець», – а потім намагаєтеся знайти потрібний інструмент, злетесь і відкладаєте ремонт (який би зайняв 3 хвилини) в довгий ящик. Якщо безлад ще й на робочому місці, то не чекайте від себе рекордної продуктивності.

4. З’їдає гроші

Безлад з’їдає час, а значить, і гроші. Подумайте самі, скільки часу ви витрачаєте на роботі для пошуку потрібного файлу або документа – а це тільки частина непродуктивних витрат часу. За даними Національної асоціації професійних організаторів, американці в сукупності витрачають 9000000 годин на день на подібні непродуктивні процеси.

5. Погіршує здоров’я

Скупчення речей провокують появу пилових кліщів, які викликають алергію і напади астми. Так що, крім перерахованого вище, безлад ще й шкодить вашому здоров’ю та здоров’ю ваших близьких.

6. Перетворює нас в жирьдяїв

Безлад провокує стрес, який, у свою чергу, стимулює набір ваги і появи шкідливих звичок. Пітер Уолш (Peter Walsh), автор книги Does This Clutter Make My Butt Look Fat, зазначає, що постійне бажання більше їсти – теж свого роду безлад, і з ним складно посперечатися.

7. Не дає жити «тут і зараз»

Філософія фен-шуй говорить про те, що безлад – це негативна енергія, що провокує негативні емоції. Порядок же, навпаки, вносить в життя гармонію і позитивний струмінь. Марі Кондо (Marie Kondo), автор книги The Life-Changing Magic of Tidying Up, говорить про те, що справжня мета прибирання – це повернення до свого природного, спокійного стану.

Також буде цікаво:   Як прочистити засор в трубі на кухні

Прибирання – це спосіб оточити себе предметами, які вам дійсно потрібні. Марі радить відмовитися від всіх зайвих речей: на її думку, це допоможе почати нове життя. Ось ще одна причина стати мінімалістом.