Якщо ваша папка «Вхідні» більше схожа на звалище, в якій складно відшукати важливий лист, ось вагома причина змінити свій підхід до роботи з поштою.

В чому корінь проблем з продуктивністю

Блогер Мерлін Манн якось запропонував підхід порожнього інбокса (Inbox Zero), який допомагає контролювати свій час і своє життя. Цей спосіб роботи з електронною поштою покликаний допомогти завжди (або майже завжди) тримати папку з вхідними повідомленнями порожньою.

Більшість проблем в сфері особистої ефективності – це результат невизначеності і безладу. А техніка Inbox Zero допомагає очистити не тільки папку вхідних, але і свої думки. Це створює відчуття, що практично все в житті чітко визначено, ніщо більше не буде відволікати і нарешті можна зайнятися справами.

Чому так важлива організованість

Організовані люди живуть без постійного страху. Саме це почуття постійно відволікає нас, позбавляючи здатності концентруватися на найголовнішому: роботі, відносинах з іншими людьми, власне здоров’я. А коли ми не можемо зосередитися на цих речах, нам набагато складніше зробити правильний вибір. Ось і виходить, що у організованих людей більше шансів бути продуктивніше.

Коли мені вдалося розібрати папку вхідних повідомлень, я відразу ж відчув різницю. Тепер я міг уважніше слухати співрозмовників. Прийшовши додому, я більше часу приділяв дружині і дитині. Майк Стурм, журналіст і блогер

Не перетворюйте очищення пошти в фетиш

Не попадайтеся в поширену пастку: не плутайте засіб з метою. Порожня папка вхідних не мета, а засіб досягнення мети – спокійної свідомості. А спокійна свідомість – це ключ до продуктивності. Багато хто забуває про це і починають перевіряти електронну пошту мало не кожні 10 хвилин.

Одержимість порожньою поштовою скринькою тільки зашкодить продуктивності. Так що не зациклюйтеся на розборі email і відсутності повідомлень. Інакше це перетвориться в ще один спосіб прокрастинації.

Також буде цікаво:   Як створити свій e-mail (електронну скриньку, емейл)