Впродовж березня 2024 року у Вікіпедії триває марафон, присвячений деколонізації української культури. Долучитися до нього і допомогти збільшити кількість статей про українську культуру як українською, так і іноземними мовами може кожен.

Сьогодні, як ніколи, важливо, щоб на одному з найпопулярніших світових джерел інформації було представлено якомога більше матеріалів про Україну.

Чому це важливо?

  • Ще багато митців, науковців та історичних постатей, а також їхні твори, відомі світові як російські, хоча насправді є частиною української культурної спадщини.
  • Цей марафон прагне “розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок з Україною”.

Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, підкреслює:

«Культурна колонізація спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійному розвитку, самостійному становленню націй через культуру. Росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, привласнюючи собі найвидатніших українських митців, їхні здобутки і применшуючи українську культуру до рівня містечкової. Наше завдання — повернути собі власні культурні надбання і розповісти справжню історію світові».

За чотири роки марафону у Вікіпедії було створено понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами світу.

Інформацію про конкурс, список пропонованих статей та умови участі можна знайти за посиланням: https://en.wikipedia.org/wiki/Decolonization.

Долучайтеся до марафону та зробіть свій внесок у деколонізацію української культури!

Також буде цікаво:   «Чоловік з залізними яйцями»: пісню про Зеленського записали учасники Gogol Bordello і Шон Леннон