У січні 2008 року Стів Джобс представив публіці перший MacBook Air і оголосив, що так виглядає майбутнє всіх ноутбуків. Тоді це здавалося сміховинним, тому що MacBook Air 2008 року, з його низьковольтним процесором Core 2 Duo, 2 ГБ не розширювальної оперативної пам’яті і вкрай гальмівним 1.8-дюймовим жорстким диском з частотою обертання шпинделя 4200 RPM працював дуже повільно і постійно перегрівався, а наявність в ньому всього одного USB-порту взагалі сприймалося як щось скандальне. На ці жертви компанія пішла заради того, щоб створити 13-дюймовий ноутбук товщиною 19 мм і масою 1.36 кг.

Apple 2015 року та Apple 2008 року – це зовсім різні компанії. Apple 2015 куди більш впевнена в своїх силах, тому не соромиться використовувати унікальні (а значить, свідомо дорогі) рішення. Наприклад, велика частина виробників ноутбуків замовляють вже готові клавіатури в потрібній конфігурації і з потрібним дизайном клавіш у Silitek, Chicony або NMB (найбільші OEM-виробники клавіатур). Однак Apple була необхідна клавіатура з особливо низько-профільними клавішами і дуже тонким механізмом, в який нормально поміщається в шасі товщиною 13 мм. Подальша мініатюризація традиційного для ноутбуків ножнічного механізму не представлялася можливою, тому Apple придумала власний унікальний механізм, що отримав назву Butterfly, в основі якого лежить пружний сталевий купол. При натисканні на клавішу купол спочатку чинить опір тиску, а потім відразу різко прогинається, що по ідеї повинно давати чіткий клік і тактильний відгук, швидше нагадує механічні клавіатури, а не клавіатури з гумовим куполом.

Те ж саме було зроблено і з тачпадом. Оскільки традиційному механізму «кліка» просто немає місця в настільки тонкому корпусі, Apple розмістила по кутах тачпада чотири датчика, які визначають прискорення при натисканні на тачпад, а невеликий вібромотор генерує тактильний відгук.

Осередкам акумулятора надали особливу ступінчасту форму, щоб максимально використовувати внутрішній об’єм корпусу. До цього подібні акумулятори зустрічалися тільки в окремих смартфонах. В результаті в мініатюрному корпусі вдалося розмістити батарею ємністю 40 ват-годин, що є дуже гарним показником.

Дисплей в новому MacBook отримав IPS-матрицю і дозвіл 2304х1440 пікселів, що відповідає немасштабірованному вирішенню 1152х720 точок.

Зрештою, можна сказати, що новий MacBook – це повернення до бачення Стіва Джобса і реінкарнація оригінального MacBook Air.

Також буде цікаво:   iPhone 12 не буде: що Apple покаже 15 вересня