Спробуйте планувати свій день, відштовхуючись від часу, а не від завдань. У попередній статті ми писали про: “Персональний канбан: як навчитися виконувати роботу точно в термін“, це теж доволі не поганий спосіб планування справ.

Практично усе в житті вимірюється одиницями часу:

  • На роботі є терміни виконання проектів.
  • У школярів і студентів є розклад.
  • «Google Карти» показують, за скільки ви доберетеся до пункту призначення.
  • Коли ви відправляєте посилку, вам повідомляють, скільки вона буде йти до адресата.

Тому зручніше будувати плани, відштовхуючись від часу, а не від завдань. Тут і стане в нагоді календар.

1. Він допоможе змінити звички

Про таку властивість календарів розповів професор психології і поведінкової економіки Ден Аріелі. Уявіть календар. Одні справи в ньому відображені, а інші ні. Зазвичай ми фіксуємо наради і важливі зустрічі. А такі заняття, як спорт, медитація, дзвінок рідним, у нього не потрапляють. На практиці виходить, що ми ігноруємо незафіксовані справи. В результаті наше життя не відповідає нашим цілям і прагненням.

Щоб такого не відбувалося, вносите в календар не тільки робочі завдання, але і все інше. Коли заняття регулярно заплановані, вони швидше перетворюються на звичку.

Якщо справа для вас по-справжньому важлива, вносите її в календар. Імовірність, що ви її виконаєте, сильно зросте.

2. З ним ви ні про що не забудете

Основна різниця між календарем і списком справ в тому, що календар враховує час. З ним ви обмежені 24 годинами. Додати в нього більше справ просто не вийде. Як не дивно, це знижує парадокс вибору.

Для дрібних справ зручно ставити нагадування. Наприклад, якщо вам потрібно оплатити рахунки або відповісти на лист. Так ви точно про них не забудете.

3. У ньому можна ставити цілі

У «Google Календарі» є зручна функція – цілі. Календар сам підбере час для того, що вам важливо. Наприклад, для занять спортом, медитації, читання або роботи над книгою.

Календар допоможе використовувати час максимально ефективно. З ним ви не тільки відстежуєте події, а й знаходите час на важливі для вас заняття.

4. З ним зручніше планувати зустрічі

Тим, хто проводить багато зустрічей, доводиться обмінюватися купою повідомлень, щоб узгодити час. Планувати набагато зручніше, якщо дати доступ до свого календаря. Ви відзначаєте, коли ви зайняті, а потім ділетесь посиланням з іншою людиною. Він вибирає підходящий для себе час, додає захід у ваш календар. Це економить вам обом масу часу.

Також буде цікаво:   Чому нам подобається багатозадачність

Якщо ви призначаєте зустріч і просите когось приділити вам час, запропонуйте підлаштуватися під графік співрозмовника. Це ввічливо і теж заощадить час.