Якщо ви змушуєте себе йти на тренування, значить, ви ще не знайшли свій спорт. Які тренування підійдуть для різних типів особистості і що варто спробувати, щоб знайти улюблений вид фітнесу.
Як показує практика, бажання схуднути або підкачатися ненадовго утримає вас в спортзалі. Опитування від Harris Interactive показало, що половина людей, які обирають спорт, щоб прийти в форму, закидають свої цілі вже через шість тижнів.
Так що, якщо ви хочете зробити фітнес частиною свого життя, в першу чергу потрібно знайти тренування, які припадуть вам до душі.
Розуміння того, що вас мотивує, що вам дійсно подобається робити і як ваша особистість впливає на повсякденні завдання, це допомагає надовго змінити свої звички і дотримуватися розпорядку.
Джессіка Меттьюз, старший радник Американської ради з фізичним вправам, персональний тренер
Так що ж підходить для вас?
Якщо вам швидко стає нудно, пробуйте різні тренування
Якщо ви постійно шукаєте щось цікаве, спробуйте групові заняття в нових напрямках фітнесу начебто аеройоги або антигравіті. На наступний день сходіть на що-небудь інше.
У великих фітнес-центрах, як правило, є безліч групових занять – почитайте розклад і спробуйте все. Може, щось зацікавить вас більше ніж на один день. У будь-якому випадку ви будете отримувати різноманітне навантаження і не занудьгуєте.
Якщо ви дуже активні й амбіційні, беріть участь в змаганнях
Американські кардіологи Фрідмен і Розенмен в 1950 році запропонували поділ людей на психологічні типи А і Б. Люди типу А – агресивні, соціально активні, з високим почуттям відповідальності, честолюбством і прагненням до успіху. Найчастіше це трудоголіки, які ведуть досить напружений спосіб життя. Люди типу Б – їх протилежність. Спокійні і врівноважені, не люблять жорстких термінів і понаднормової роботи. Такі люди завжди знаходять час для розваг, легше ставляться до життя.
Ви звикли ставити цілі і досягати бажаного незважаючи на всі труднощі. Чому б не зробити те ж саме в спорті?
Якщо найбільше ви любите перемагати в чесній боротьбі і, щоб отримати задоволення від заняття, вам потрібно ясно бачити мету, зареєструйтесь для участі в змаганнях.
Це може бути забіг на 10 кілометрів або напівмарафон чи навіть марафон, змагання серед любителів в будь-якому виді спорту. Прагнення виграти не дозволить вам пропустити жодного заняття.
Якщо у вас аналітичний розум, найміть тренера
Якщо ви понад усе цінуєте інформацію і, перш ніж прийняти рішення, розглядаєте всі деталі, спробуйте заняття з тренером.
Хороший тренер забезпечить вам необхідні знання та детально пояснить, чому в один день вам варто займатися у вільній вазі, а в іншій – відкласти гирі і відправитися на пробіжку.
Якщо ви звикли довго все обмірковувати, спробуйте кроссфіт
Якщо ви звикли все обмірковувати і проводити в роздумах більшу частину дня, вам просто необхідне високоінтенсивне тренування. Важкі фізичні навантаження допоможуть вам відпочити від повсякденного життя і очистити розум.
Один з варіантів – кроссфіт. Він забезпечить вам чітку структуру занять, і думати про щось інше буде просто ніколи.
Якщо ви інтроверт, тренуйтеся на самоті
Вам може бути некомфортно на групових заняттях, і це нормально. Інтровертам підійдуть домашні тренування або вправи на кардіотренажері в спортзалі: наділи навушники і залишилися один на один з біговою доріжкою або іншим тренажером.
«Дуже часто для інтровертів характерне раціональне мислення, орієнтоване на дослідження. Ви хочете виконувати вправи на самоті, але в той же час вам потрібно знати, що ви все робите правильно і це дійсно працює», – каже Меттьюз.
Якщо ви екстраверт, сходіть на групові заняття
Якщо ви людина соціальна і хочете завжди бути в оточенні людей, групові заняття – ваш варіант.
Може бути, вам сподобаються запальні ритми Зумбо або спокійна йога, боді-балдінг або активність степ-аеробіки. Групових занять безліч, і ви напевно знайдете своє.
Суспільство схожих людей і соціальна підтримка зіграють ключову роль в дотриманні режиму. Так що ви більше не будете пропускати заняття.