Прості дії допоможуть працювати ефективніше, мислити ширше і ніколи не зупинятися на досягнутому.

Витрачайте першу годину робочого дня на важливі завдання

Для цього вам потрібно розуміти, чого ви хочете домогтися за день. Так ви зможете відразу взятися за найголовніше.

Не починайте день з дрібної роботи, яка не несе цінності, не допомагає просунутися до довгострокових цілей.

Почавши ранок з важливого, ви потрапите в стан потоку. Після цього легше буде впоратися і з іншими справами.

Виконуйте по одній справі за раз

Не дивно, що нам складно сконцентруватися на чомусь одному, якщо нас постійно відволікають. За даними вчених, на відновлення уваги після дрібного відволікання в середньому йде близько 23 хвилин.

Якщо постійно перемикатися з одного на інше, результат роботи помітно знизиться.

Так що забудьте про багатозадачності, виконуйте одну справу за раз. Щоб краще сконцентруватися.

Спробуйте метод Pomodoro. Працюйте над завданням близько півгодини, потім робіть п’ятихвилинну перерву і знову повертайтеся до справи або починайте нову.

Ніколи не переставайте вчитися

Згадайте будь-якого відомого вченого, підприємця або історичного діяча – всі вони постійно займалися самоосвітою. Беріть з них приклад і регулярно дізнавайтеся щось нове. Причому неважливо, де ви станете вивчати якийсь предмет: в університетській аудиторії або самостійно, сидячи в улюбленій кав’ярні. Головне, щоб у вас була щира зацікавленість.

Не обов’язково виділяти на це багато часу. Знаходьте вікна в своєму розпорядку і вчіться тому, що вам цікаво. Намагайтеся робити це регулярно. Шукайте якомога більше джерел для розширення кругозору. Читайте книги і статті, дивіться відео, запишіться на онлайн-курси. Заглядайте на сайти, де люди діляться своїми думками.

Розвивайте латеральное мислення

Зазвичай ми мислимо вертикально: йдемо крок за кроком, аналізуємо, спираємося на факти і загальноприйняті підходи. У підсумку отримуємо один очікуваний результат. Латеральное мислення кидає виклик усталеним методам, порушує правила, об’єднує різні можливості і дає багато результатів.

Як пише Шейн Сноу, автор книги «Турбоеффект. Як домогтися екстремального успіху за нереально короткий термін», латеральне мислення передбачає погляд на проблему з несподіваних сторін. Реалізувати це не вийде, якщо знову і знову робити одне і те ж. Прикладаючи більше зусиль, можна все одно не досягти мети. Потрібно поміняти звичний підхід. В цьому і допомагає латеральное мислення.

Проводьте хоча б 5 хвилин в день усвідомлено

Ті, хто регулярно тренує усвідомленість, відмічають зниження хворобливих відчуттів і стресу. Дослідження підтверджують, що такі тренування змінюють мозок. На МРТ-сканах видно, що мигдалеподібне тіло, яке відповідає за емоційні реакції, трохи зменшується в розмірах. А префронтальная кора, відповідальна за прийняття рішень і контроль, ущільнюється.

Щоб розвивати усвідомленість, не обов’язково медитувати по півгодини. Просто як можна частіше звертайте увагу на те, що відбувається навколо вас. Намагайтеся помічати, якщо загубилися в своїх думках і почуттях, і повертайтеся до справжнього моменту.

Також буде цікаво:   Новий спосіб лікування депресії виявився ефективним для 79% пацієнтів

Коли ми перестаємо зациклюватися на минулому і турбуватися про майбутнє, ми починаємо цінувати дрібниці і бачимо можливості, на які до цього не звертали уваги.

Проводячи усвідомлено навіть п’ять хвилин в день, поступово ви станете спокійніше реагувати на події, краще приймати рішення і взаємодіяти з оточуючими.

Читайте кожен день

Читання змушує мозок працювати, тренує його так само, як фізична активність прокачує тіло. Воно розвиває мислення, вчить помічати зв’язки між явищами і робити висновки. Проводить крізь час, простір і історію, знайомить з новими ідеями, почуттями і знаннями.

Мозок під час читання можна порівняти з симфонічним оркестром. Різні його відділи взаємодіють, щоб зрозуміти текст, так само, як музичні інструменти звучать спільно, щоб створити єдину мелодію.

На відміну від перегляду і прослуховування інформації, читання вимагає від мозку великих витрат, а значить, в результаті приносить більше користі. Воно дає час подумати, обробити дані і представити описане. Додатковий бонус: щоденне читання уповільнює вікове погіршення когнітивних здібностей.

Знайомтеся з іншими поглядами на світ

Ми несвідомо шукаємо і помічаємо інформацію про те, про що вже щось знаємо. Таке когнітивне спотворення захищає нашу усталену думку, але не дає поглянути ширше. Тому важливо шукати інші точки зору, не схожі на вашу. До того ж це відмінне джерело для нових ідей.

Цікавтеся іншими культурами і мовами, пристроєм інших індустрій. Не відмахуйтеся від чужої думки, будьте відкриті для дискусій. Читайте про те, що зазвичай ігноруєте. У всьому намагайтеся знайти що-небудь пізнавальне. Без щирого інтересу ви станете вчитися на автоматі і мало що засвоїте. Щоб зацікавитися, поспілкуйтеся з людьми з незвичною вам сфери. Знайдіть щось спільне, займіться чимось разом, почитайте про тих, хто багато досяг у цій діяльності.

Відволікайтеся від повсякденності

Якщо відчуваєте, що застрягли в якійсь сфері, зробіть перерву. Подумайте, куди ви прийдете, продовжуючи рухатися тим же шляхом. Оцініть, чи є у вас прогрес. Іноді досить просто змінити обстановку і вирватися зі звичного рутини. Наприклад, трохи пройтися. Рух і свіже повітря допоможуть знайти нові ідеї.

Час від часу корисно відключати повідомлення і залишатися наодинці з собою.

Посидьте в тиші, не відволікаючись на телефон і інші пристрої. Розслабтеся або подумайте про те, на що не вистачало часу. Відокремтеся від зовнішнього світу і черпайте енергію всередині себе.

І не забувайте заряджатися позитивом. Рухайтеся, пробуйте нове. Подивіться комедію, помалюйте, пограйте. Розслабтеся, подурачьтесь, дайте собі бути вільним. Це наповнить енергією.