Ще 14 грудня глава МОЗ Великобританії Метт Хенкок заявив, що в країні виявили понад тисячу випадків зараження новим штамом коронавіруса SARS-CoV-2, який поширюється значно швидше. Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Девід Набарро підтвердив, що нова мутація зробила вірус більш заразним, але не більш небезпечним.

Лише через декілька днів після цих заяви Метт Хенкок повідомив, що ситуація з новим типом вірусу вже «вийшла з-під контролю». Всім жителям країни він рекомендував вести себе так, «ніби у них вже є вірус». Щоб хоч якось стримати поширення нового штаму уряд Великобританії ввів більш строгий карантин на південному сході країни, рекомендувавши людям виходити з дому тільки на роботу або в магазин.

У сусідніх країнах ці новини викликали великі побоювання, оскільки новий штам вже виявили за межами Великобританії – в Нідерландах, Данії та навіть Австралії. З цієї причини країни ЄС різко ввели ряд обмежень на авіасполучення: Франція, Італія, Бельгія, Швейцарія, Німеччина, Естонія та Нідерланди вже закрили свої повітряні кордони для рейсів з Англії. Аналогічні заходи можуть ввести Швеція, Литва, Фінляндія, Іспанія та інші країни.

Поки немає точних даних про смертність від нового штаму коронавіруса, як немає і доказів, що розроблені в світі вакцини зможуть з ним справлятися так само, як і з вихідним SARS-CoV-2. Найближчим часом Всесвітня організація охорони здоров’я повинна поділитися новими даними про цю загрозу.

Також буде цікаво:   Чи можна заразитися коронавірусом від тварин