За даними Державного центру з ядерної та радіаційної безпеки, на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) немає необхідності проводити йодопрофілактику в разі будь-яких можливих сценаріїв. Навіть у випадку гіпотетичної аварії чи теракту на станції, викид радіоактивних речовин не буде містити ізотопів йоду, тому йодопрофілактика не буде потрібна.

Представники Державного центру з ядерної безпеки пояснюють, що йодопрофілактика має сенс лише у випадку реальної загрози надходження радіоактивного йоду в організм. Проте на ЗАЕС немає радіоактивного йоду, тому немає потреби в застосуванні йодопрепаратів.

Варто зазначити, що радіоактивний йод утворюється тільки під час роботи енергоблока на повній потужності, але останній енергоблок ЗАЕС припинив роботу вже дев’ять місяців тому, у вересні 2022 року.

Самовільне вживання препаратів, таких як калій йодид, “Бетадин” або розчин Люголя, без відповідних медичних рекомендацій може призвести до серйозних ушкоджень слизових оболонок та отруєння.

Рішення про вживання калію йодиду можуть приймати Міністерство охорони здоров’я, Державна служба з надзвичайних ситуацій та органи виконавчої влади лише після отримання відповідного прогнозу щодо радіаційної обстановки від представників ЗАЕС.

Також буде цікаво:   FlixBus запускає прямі рейси з України