Міністерство охорони здоров’я України опублікувало посібник, що надає настанови щодо підготовки до можливих надзвичайних подій на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), яка зараз перебуває під окупацією Російської Федерації.

Ці рекомендації стосуються виключно осіб, що проживають у 50-кілометровій зоні навколо ЗАЕС, як підкреслюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Що має бути в аптечці

  • КАЛІЙ ЙОДИД. Цей препарат використовують, щоби в разі аварії на ядерних об’єктах зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Потрібну дозу слід приймати лише після офіційного оповіщення від місцевих адміністрацій або ДСНС, кажуть у МОЗ. Оптимально прийняти препарат після оповіщення не пізніше ніж за шість годин до надходження радіоактивної хмари.
  • АЛЮМІНІЄВО-АНТАЦИДНІ СОРБЕНТИ. Це група засобів, які містять активну речовину гідроксид алюмінію й потрібні для прискорення нейтралізації, зв’язування та виведення радіонуклідів з організму.
  • АЛЬГІНАТИ. Препарати, що містять активну речовину альгінат натрію. Він cтворює захисний бар’єру на поверхні рідкого вмісту шлунку, який запобігає всотуванню небезпечних речовин організмом.
  • БІКАРБОНАТ НАТРІЮ. Засіб для відновлення лужного стану крові та корекції метаболічного ацидозу (стану, за якого порушений хімічний баланс кислот та лугів у крові).

Крім того, для зменшення потрапляння в організм небезпечних речовин у МОЗ рекомендують придбати маску.

ІНШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

У випадку виникнення надзвичайної ситуації, важливо уникати виходу на вулицю, а замість цього слід зачинити вікна та заблокувати системи вентиляції у приміщенні, інформує Міністерство внутрішніх справ (МВС).

Надалі, рекомендується слідкувати за офіційними повідомленнями Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), поліції та місцевих адміністрацій.

Міністерство внутрішніх справ вже розгорнуло спеціальні штаби для реагування на надзвичайні ситуації на атомній електростанції. «Наша техніка та фахівці готові до різних можливих розвитків подій», – підкреслюють у міністерстві.

Також буде цікаво:   Боятися потрібно тих, у кого немає симптомів: вчені розповіли, як поширюється коронавірус