Єврокомісія запропонувала ввести в Євросоюзі єдиний стандарт для зарядки мобільних телефонів і планшетів. Використовувати пропонується формат USB-C, який вже активно застосовується багатьма виробниками. Вперше інформація про цю ініціативу з’явилася ще кілька днів тому, але зараз пропозиція внесена на розгляд офіційно.

Зарядні пристрої живлять всі наші найважливіші електронні гаджети. З появою все більшої кількості пристроїв продається все більше і більше зарядних пристроїв, які не є взаємозамінними або непотрібними. Ми поклали цьому край. Завдяки нашій пропозиції європейські споживачі зможуть використовувати один зарядний пристрій для всієї своєї портативної електроніки – важливий крок до підвищення зручності та скорочення відходів. єврокомісар Тьєррі Бретон

Сьогоднішня пропозиція зосереджена на зарядному порті самого пристрою, але Комісія заявляє, що в кінцевому підсумку сподівається забезпечити «повну сумісність» на обох кінцях кабелю. Крім того, передбачається поділ продажу зарядок і самих пристроїв, щоб купити новий гаджет можна було без нового зарядника.

Тепер пропозицію Єврокомісії має бути схвалена Радою країн ЄС і Європарламентом. У разі погодження країни ЄС отримають два роки на впровадження нових правил на своїй території. Підкоритися їм повинні будуть всі виробники, в тому числі і Apple, яка в тих же iPhone досі використовує порт Lightning.

Також буде цікаво:   В Instagram з’явиться можливість проводити опитування в коментарях