Не так вже складно бути просто успішною людиною. Набагато складніше стати по-справжньому успішним. Проте люди хочуть домогтися запаморочливих успіхів, хоча кожен сам для себе вирішує, що це горезвісне словосполучення для нього означає. Так і повинно бути.

На жаль, чарівної палички не існує. Як не існує і одного універсального рецепту успіху, який би підходив абсолютно всім.

Але є певні ознаки, які підкажуть, що ви на правильному шляху. Пропонуємо вам ознайомитися з ними і подумати, про які з них ви можете сказати: «Так, це про мене».

1. Ви розумієте, що щастя – це не тільки ваші особисті успіхи, але й успіхи інших.

Великі бізнес-команди успішні, тому що їх учасники готові йти на поступки один одному. Вони можуть пожертвувати чим-небудь на благо команди. Такі компанії складаються з людей, які відмінно знають свої ролі, вони здатні поставити цілі команди вище своїх особистих.

По-справжньому успішна людина вміє щиро радіти не лише власним досягненням, а й досягнень інших.

2. Ви безперестанку шукаєте нові враження та досвід.

Добре постійно бути в пошуку чогось нового і незвіданого, особливо коли під «новими враженнями» ви не маєте на увазі азартні ігри, наркоманію або стрибки з літака без парашута.

За словами доктора Роберта Клонінгера, пошук нового – це те, що допомагає нам залишатися щасливими і здоровими. Якщо вам вдається поєднувати підприємливість, цікавість і завзятість, то у вас є можливість розкрити свій творчий потенціал і зробити краще не тільки своє власне життя, а й життя інших людей.

Щоб досягти успіху, вам необхідно вміти контролювати всі свої творчі (і не тільки) пориви, а також розуміти, як може позначитися нове захоплення на вашому житті в цілому.

Так що дерзайте – вперед, до нового і незвіданого! Ваше коло знайомих, безумовно, розшириться, а ваше життя стане більш насиченим і цікавішим.

3. Ви не думаєте про баланс між роботою та особистим життям – ви думаєте тільки про життя.

Символіки кордону між роботою та особистим життям майже неможливо підтримувати. Чому? Тому що ваша робота – це ваше життя, як і ваша сім’я, друзі та захоплення. Саме це все визначає вас, робить вас такими, які ви є.

По-справжньому успішні люди знаходять способи більше часу проводити з сім’єю, а не способи, завдяки яким їм вдасться менше працювати.

Вони знають, як включити в роботу свої інтереси, захоплення та особисті цінності. Якщо ви не можете вчинити так само, то ви не живете – ви просто працюєте.

4. Ви чуйна людина.

Якщо ви не створюєте щось досконале нове (не варто забувати, що насправді це надзвичайно складно), то ваш власний бізнес або просто робота заснована на тому, що ви задовольняєте потреби людей або вирішуєте їх проблеми.

Неможливо правильно визначити те, чого потребує людина, так само як і зрозуміти його проблеми, якщо ви не можете поставити себе на його місце. Уміння зробити це і відрізняє успішну людини від просто хорошого бізнесмена.

Також буде цікаво:   Чому більшість людей ніколи не доб'ється успіху

Але справжні лідери йдуть далі і регулярно перевіряють, як бути в шкурі свого підлеглого.

5. Ви хочете щось довести самому собі.

У багатьох людей є перманентне бажання доводити іншим, що ті не праві. Але по-справжньому успішними людьми рухає щось більш глибоке і особисте. Зобов’язання, відданість і бажання довести щось найважливіше в цьому житті людині – собі.

6. Ви уникаєте стереотипу «працювати потрібно 40 годин на тиждень».

Згідно з дослідженнями, якщо ви працюєте більше 40 годин на тиждень, ваша продуктивність знижується.

Окей…

Успішні люди працюють старанніше, бо пам’ятають про те, що у великому бізнесі завжди багато суперників, які не дрімають.
Наступного разу, коли ви підете з роботи додому, пройдіть повз офіс ваших конкурентів. Якщо ви побачите, що в їхніх вікнах ще горить світло – розгортайтеся і повертайтеся на своє робоче місце.

Так, звичайно, завжди буде хтось розумніший і талановитіший вас. Але пам’ятайте, що успішні люди завжди хочуть більшого. В якомусь сенсі вони безжалісні і в першу чергу по відношенню до себе.

Успішні люди наполегливо працюють і не забувають при цьому думати головою. Ось їх справжній секрет успіху.

7. Ви розглядаєте гроші як відповідальність, а не як винагороду.

Казки, які часто розповідають про видатних підприємців: у них 17 автомобілів, їх будинок набитий дорогущими антикварними речами, вони витрачають 40 000 доларів на рік на особистого масажиста.

Насправді успішні люди не розглядають гроші виключно як приватну винагороду.

Для них гроші – це можливість розвинути свій бізнес, заохотити своїх співробітників і сприяти їх професійному зростанню, допомогти вирішити важливі для суспільства проблеми. Одним словом, не тільки для того, щоб зробити власне життя краще, але і для того, щоб допомогти іншим.

І найголовніше, вони роблять це без зайвого шуму і не чекаючи нічого взамін, бо пам’ятають, що головне – це дія, а не визнання.

8. Ви не думаєте, що ви особливий.

У світі соціальних медіа кожен може бути сам собі PR-менеджером. Це простіше простого для тих, хто хоче грітися в променях власних досягнень та унікальності.

По-справжньому успішні люди так не поступають. Звичайно, вони приймають той факт, що їх успіх заснований на амбіціях, наполегливості і власной старанній роботі. Але вони також визнають, що у них були талановиті наставники, чудові співробітники, та й пані удача доклала до цього руку.

Успішні люди, навіть ставши професіоналами, не вважають негожим задавати питання і просити ради.

9. Ви розумієте, що успіх скороминуючий, на відміну від поваги і почуття власної гідності.

Надавати співробітникам високу заробітну плату і хороші кар’єрні можливості, звичайно, важливо. Але ні велика зарплата, ні інші матеріальні заохочення ніколи не зможуть замінити поваги і почуття, що ти гідно впорався з поставленим завданням.

Успішні люди завжди допомагають своїм співробітникам, клієнтам і постачальникам відчути себе гідними людьми. І це найважливіше, а все інше додасться.