Хмари, дерева і річки прекрасні. Вони представляють природу в найбільш витонченій формі і створюють приємний фон для всього іншого.

Лише на хвилину ви виглядаєте з вікна літака, щоб побачити море хмар. А потім бортпровідники приносять сендвіч, а ви повертаєтеся до читання бортового журналу.

Проблема в тому, що в повсякденному житті ми майже не звертаємо уваги на такі речі. У віці, коли в пріоритеті кар’єра, нам не вистачає приводів зайвий раз поглянути на хмари, дерева і річки. Адже чудові моменти спостереження за ними можуть зіграти непомітну, але дуже важливу роль у створенні збалансованого, гармонійного життя.

Хмари

Люди часто поглинені негативними думками. Але хмарам ваші турботи абсолютно байдужі. Вони не турбуються про моду, плітки, ваш статус або його відсутності.

Величезне небо завжди поруч. Погляньте, як сірий клубочок відділяється вітром від більшої хмари. Неспішно перетинаючи небо, він втрачає обриси, і 10 хвилин по тому ви навряд чи зможете його впізнати. А ще через мить він зливається з іншою хмарою – його швидкоплинний життєвий шлях закінчено.

Острови хмар утворюються, створюючи ланцюжки, об’єднуючись в невеликі держави і цілі хмарні імперії! А потім вони повільно розносяться течією вітру і розпадаються – тихо, умиротворено, не знаючи болю людських битв і катастроф.

А іноді над нашими головами розігрується драма: гуркіт, розломи, вихори, зміни… Як і в житті людей, тут постійно щось відбувається. Але, поглянувши вгору, ви можете полегшити біль власних поразок. Вам відкриються можливості, які складніше помітити, турбуючись про поточний момент.

Пам’ятайте просту істину: все проходить. Як хмари, злість і ворожнеча з часом зникають, розсіюючись жалем і острахом, немов сонячними променями.

Дерева

Дерева – приклад терпіння і твердості. Їхні потужні стовбури пам’ятають сотні змінившихся сезонів: в поривах листопадового вітру вони втрачають гілки, задушливими липневими днями їх гризуть жуки і черв’яки, фермери і садівники ламають і стрижуть їх на свій розсуд. Але дерева виносять все – цього варто повчитися!

Старі дуби – приклад складної організованої системи: коріння забирають поживні речовини з грунту, які разом з водою піднімаються вгору по стовбуру, де кожна гілка бере рівно стільки, скільки їй потрібно, а кожен листок робить свій внесок у підтримання життя цілого дерева.

Будь-яке дерево переносить дощовий день від початку до кінця без скарг, зміну пір року – без зневіри, шторми – без бажання втекти, опустивши глибоко в липкий бруд тонкі пальці своїх коренів так далеко від самих верхніх листочків, які тримають дощову воду десятками тисяч маленьких долоньок.

Також буде цікаво:   Чому нудьгувати корисно

Дерева також навчають правильному відношенню до циклічності життя. Всі листя, блискучі в літньому сонці, а до кінця осені опадають.

Дерева допомагають нам прийняти зміни навколо і власний надзвичайно хвилюючий досвід змін. До втрати волосся, появі зморшок і огрубіння шкіри можна поставитися з мудрістю – як до необхідності, а не як до катастрофи, що насувається.

Річки

Річки дуже товариські: пліткують, зітхають, сперечаються з каменем або прутиком, діляться секретами в тихому вирі, спокійно шепочуть в середині літа і кричать після сильного вітру.

Як і вогонь, річки ідеально підходять для споглядання, коли вам потрібно подумати. Їх безперервна активність оживляє уяву. Вони не дивляться на вас у відповідь з подивом, як чистий аркуш паперу на столі. Вони розслабляють розум рівно настільки, щоб відкрити його гарним ідеям. Адже муза не терпить прямого виклику, але часто приходить, варто тільки захопитися граціозним рухом річки навколо незграбних каменів.

Річки нагадують, що варто бути уважним, щоб зачепитися за важливу думку. Вона так само швидкоплинна, як потік води. Натхнення з’являється, але зникає вмить, як гілочка в потоці, якщо ви її не обхопити.

Не упускайте можливості зустрітися з хмарами, деревами і річками. Лише на хвилину перед обідом зробіть паузу і погляньте на небо. Знайдіть хоча б кілька хвилин в тиждень, щоб подивитися на дерева. Якщо дістатися до річки немає можливості, нехай її зображення стане елементом інтер’єру. Тоді кожен зможе підійти до картинки і наповнитися натхненням.

Так легко забути про свої кращі якості. Але ж десь всередині вас величезний потенціал для спокою, чуйності і глибокодумності. Хмари, дерева і річки завжди поруч, щоб допомогти їх відшукати.