Спочатку відзначте, в чому людина прав, а потім викладіть свою точку зору. Такий підхід запропонував відомий математик і філософ Блез Паскаль. Щоб переконати когось, він радив подивитися на справу з боку опонента, висловити незгоду і дати йому самому поміняти думку.

Ось що він пише в своїй книзі «Думки»: «Якщо хочете сперечатися не марно і переконати співрозмовника, перш за все усвідомте собі, з якого боку він підходить до предмету спору, бо цей бік він зазвичай бачить правильно, потім визнайте його правоту і тут же покажіть, що при підході з іншого боку правота відразу перетвориться в неправоту. Ваш співрозмовник охоче погодиться з вами, адже він не допустив жодної помилки, просто чогось не розгледів».

Люди ображаються, коли їм вказують на їх неправоту. Зауваження здається їм особистим випадом проти них, критикою їх характеру і інтелекту. Після цього шансів на співпрацю майже не залишається. Тому спочатку згадайте, в чому співрозмовник правий. А потім вкажіть на ті сторони проблеми, які він не помітив. Надайте йому інформацію, яка приведе його до власного усвідомлення неправоти. Так ви уникнете сварки.

Доводи, до яких людина додумалася сама, зазвичай здаються куди більш переконливими, ніж ті, що прийшли в голову іншим. Блез Паскаль, математик і філософ

Професор психології з Техаського університету Артур Маркмен розповів, як користуватися порадою Паскаля на практиці.

«Щоб співрозмовник змінив думку, в першу чергу потрібно відключити його захисну реакцію, – ділиться Маркмен. – Якщо відразу сказати людині, в чому його не правота, у нього не буде стимулу з вами співпрацювати. Спочатку погодьтеся з його правильними висновками, підтвердіть їх важливість. Тепер він захоче з вами співпрацювати. А це дасть вам шанс висловити свої побоювання з приводу обговорюваного питання».

Також буде цікаво:   Оренда квартири подобо для студента