Люди відносять себе до двох типів: сови або жайворонка. Але коли вам вдається спати всього по 4 години на день, ці дві категорії не мають для вас особливого значення. Кожна ніч врешті-решт перетворюється в ранок, а ранок – в ніч. І весь цей час ви працюєте.

Щоб впоратися з таким режимом, глава і співзасновник Viewabill Роббі Фрідман пропонує враховувати індивідуальні ритми роботи мозку. І ось як це зробити.

Розкидайте завдання по категоріях

Роббі використовує таку систему категорій.

  • Робота з поштою і дзвінки.
  • Адміністративна робота: огляд фінансових показників і прогнозів, складання текстів договорів і їх обговорення.
  • Завдання, що вимагають спільної роботи: зборів, колективні обговорення, заходи щодо тімбілдінгу, стратегічні сесії.
  • Індивідуальні креативні завдання: створення записів для блогу, пошук і розробка нових ідей і концептів, складання планів на майбутнє.
  • Просто те, чим вам хочеться займатися після всієї цієї роботи. Цей пункт не менш важливий, ніж попередні. Включіть в нього що завгодно: перегляд серіалів, лекцій TED або просто відпочинок в тиші і спокої.

Коли ви присвоїли кожній задачі свою категорію, вам належить розібратися в двох питаннях:

  • скільки часу витрачати на кожну категорію;
  • коли ваш мозок найкраще справляється з кожним типом завдань.

Організуйте власний графік

Деякі люди можуть займатися спортом тільки вранці, і ні в який інший час. Так само справа йде і з іншими видами діяльності.

Як розповідає Роббі Фрідман, кожен день він прокидається між 8:00 і 8:30 ранку і, як і багато інших, не може розгойдатися аж до 11:00. Щоб не витрачати цей час марно, він виконує завдання, які не потребують посиленої роботи мозку: розбирає пошту й робить телефонні дзвінки. Навпаки, в післяобідній час він відчуває сплеск продуктивності. Саме тоді Роббі займається креативними завданнями. Так він і склав свій розпорядок дня.

8:30-11:00 – робота з поштою і дзвінки. У цей час Роббі прокидається і відразу ж сідає за комп’ютер, щоб впоратися з фоновими, але терміновими завданнями. Це кілька годин роботи в гарячковому темпі і, як він розповідає, найгірша частина його дня. Але цей проміжок дозволяє навести порядок в справах і переконатися, що в цей день його компанії ніщо не заважає рухатися вперед.

11:30-14:30 – командна робота. До цього часу співробітники Viewabill вже випили кави і щосили займаються своїми обов’язками. Тим же зайнятий і Роббі. Він приїжджає в офіс, проводить збори, стратегічні сесії тощо. Після того як він успішно розправився з кореспонденцією (і вже можна вимкнути телефон), ніщо не заважає йому присвятити всю свою увагу цим завданням.

Також буде цікаво:   8 порад, які допоможуть вам ефективно вести переговори

14:30-17:00 – адміністративна робота. Це «тихі години», під час яких всі інші продовжують роботу над тим, що обговорювалося в попередній часовий проміжок. Роббі використовує їх для роботи з договорами та іншими не найприємнішими, але важливими завданнями, в яких важлива кожна деталь. В цей час його мозок все ще працює досить добре, щоб сконцентруватися на цих справах, але недостатньо добре, щоб висувати нові креативні ідеї. Тому воно добре підходить для адміністративної роботи.

17:00-20:00 – час для легкого креативу або знову робота з поштою і дзвінки. Впоравшись із самою бридкою роботою, Роббі зазвичай кілька годин насолоджується творчістю. Він робить записи в блозі або пише докладну відповідь на Quora (звідки і були взяті ці поради), дозволяє своїй свідомості вільно блукати і намацувати в просторі нові ідеї.

При необхідності Роббі жертвує цим часом на роботу з поштою і дзвінками, якщо її занадто багато.

20:00-23:00 – час для того, що хочеться.

23:00 – ??? – творчий пошук. Коли весь світ спить, у Роббі відкривається друге дихання. На його думку, саме тоді йому в голову приходять самі проривні ідеї для бізнесу.

Більшість людей не може дочекатися, коли вже прийде час спати. Я не можу дочекатися, коли на мене налинуть нові ідеї. Роббі Фрідман

В цей час також можна відповідати на повідомлення без страху отримати швидку необдуману відповідь.

У підсумку ви ляжете спати задоволеним собою, смакуючи, як на наступний день поділитися своїми думками з колегами. Можливо, це дасть вам потрібну енергію, компенсуючи час, який ви відбираєте від сну.

Вихідні. У ці дні Роббі тримається подалі від пошти і присвячує весь час творчого пошуку, занять, які просто приносять йому задоволення, і сну.

Я відпочиваю, багато сплю, дозволяю собі все що хочеться… Загалом, прикидаюся нормальною людиною. Роббі Фрідман