Варто розуміти, що голодування – це не просто відмова від їжі, за твердженням лікарів, ця процедура сприяє зниженню ваги, зміцненню здоров’я і омолодження організму. Існують різні види голодування, але всі вони відрізняються термінами відмови від їжі та іншими факторами. Є «сухе» голодування і голодування на воді. Про останній метод поговоримо більш докладно.

Велика кількість людей не можуть відразу відмовлятися від їжі і пиття, тому голодування на воді може полегшити неприємні відчуття, що з’являються від відсутності їжі. Голодування набагато легший та м’якший спосіб скинути зайві кілограми, в порівнянні з дієтами які включають лише овочеві соки та відвари.

Переваги голодування на воді

Голодування на воді має ряд переваг, воно сприяє досягненню відразу декількох цілей:

  1. Зміцнює захисну систему організму, що допомагає йому боротися з простудними захворюваннями.
  2. Покращує процеси очищення та відновлення організму.
  3. Активізує діяльність гіпофіза, в результаті чого, в організмі сповільнюються процеси старіння.

Як почати голодування

Починаючи голодування на воді потрібно вживати тільки воду, бажано щоб вона була очищеною або талою. Велика кількість людей протягом всього голодування вживає дистильовану воду, яку необхідно охолодити до появи кристалів льоду. Після цього її необхідно прогріти до кімнатної температури, хоча можна просто обмежитись дистильованою водою, без проведення додаткових процедур.

Під час голодування в воду не потрібно нічого додавати. Вживання під час голодування чаю, соку, меду, кави та інших подібних продуктів призводить до активізації процесу травлення, що заважає перейти організму на режим внутрішнього харчування, при якому і відбувається втрата зайвих кілограмів. Тобто, під час голодування людина вживає тільки воду і більше нічого – ніякої їжі, в травну систему не повинно попадати, тільки вода.

Терміни голодування

Тривалість голодування на воді залежить як від вашого бажання, від самопочуття, так і від ступеня підготовленості. Тим, хто вперше почав використовувати дану методику бажано провести кілька одноденних голодувань на воді протягом місяця. Це допоможе впоратися з великими навантаженнями при тривалій відмові від їжі. В середньому для того щоб спалити 1 кілограм необхідно провести в голоді від 2 до 3 діб. Надалі, коли стане легше переносити голод, можна голодувати протягом двох тижнів, саме такий час необхідно організму для очищення й омолодження.

Сама назва “Голодування на воді” говорить про те, що людина споживає лише воду, причому протягом доби вона повинна випивати рідини в межах від 2 до 4 літрів.  У перші два дні відбудеться стильне зниження ваги, приблизно на 2-3 кілограми. А в наступні дні вага буде знижуватися повільніше приблизно по 500 грам. Через тиждень буде видно перші результати, покращиться стан волосся і шкіри, з’явиться легкість в рухах і бадьорість.

Перед початком голодування намагайтеся не їсти багато, за два дні до початку голодування потрібно виключити з раціону всі без виключення тваринні продукти. Мова йде про всі види м’яса, риби, молочні продукти, не можна вживати смажені продукти, лише рослинна їжі і бажано побільше сирих овочів та фруктів.

Після цього голодувати на воді можна не більше ніж 72 години. З першого дня голоду необхідно притримуватись правила про споживання лише однієї води. Також вранці, в обід та ввечері необхідно виходити на на прогулянки і не займайтесь активною фізичною і розумовою діяльністю. У перший час може виникнути відчуття голоду, безсоння або занепокоєння. Під час голодування намагайтеся одягатися тепло, як можна частіше чистити зуби і полоскати рот. На язикові може з’явитися білий наліт, який в наслідок зникне.

Також буде цікаво:   Рецепти здоров'я від 104-літнього старця

Якщо на другий день відчуваєте себе добре, можна й далі продовжувати голодувати. Продовжуйте пити воду і відпочивати, виконуючи правила, описані вище. Якщо ви голодували лише один день, то на другий день приблизно о 17.00 потрібно поїсти, навіть в тому випадку якщо немає апетиту. Під час їжі ретельно пережовувати їжу, можна приготувати печені яблука, овочевий суп пюре або йогурт. Повторити прийом їжі слід потрібно через кілька годин.

Найкраще проводити голодування на воді під час вихідних, в такі дні організм не відчуває великого навантаження.

Як виходити з голодування

Якщо голодування на воді тривало три дні і більше, виходити з голодування потрібно обережно.

У перший день вранці випити склянку води або сік розбавлений водою в пропорції один до одного. Через дві години з’їсти трохи свіжих фруктів (яблуко, апельсин, ягоди і т.д.).

Другий день. Сніданок як в перший день, тільки можна додати 10 г вершкового масла. В обід в їжу можна додати трохи часнику і 10 г вершкового масла. Вечеря яблуко і кисле молоко, додавши 2-3 ядра волоських горіхів.
Третій день. Сніданок такий же, але вже можна додати в кашу 20 г вершкового масла і до 6 ядер волоських горіхів. На обід овочевий суп, тушковані овочі, салат зі свіжих овочів з соняшниковою олією. На вечерю можна знов з’їсти фруктів.

Якщо голодування займало більше 5 днів, тоді схема виходу зовсім інша і необхідно бути дуже дисциплінованим.

При виході з довготривалого голодування необхідно пам’ятати, що вихід займає стільки ж скільки саме голодування. Також вихід включає поступовий запуск травної системи в роботу. Якщо вихід з тривалого голоду зробити не правильно, можна перекреслити всю користь яку від його людина отримує.

Також варто розуміти – якщо людина після 7 днів голодування і більше відразу з’їсть традиційне “перше, друге та компот”, то ця трапеза може навіть мати летальний результат.

Тому, на перший день виходу необхідно налити в склянку свіжовижатого соку (фрешу) і налити таку ж кількість води та поступово, випити, протягом 30 хвилин.

На другий день аналогічна порція соку, але вже два рази на день – вранці та ввечері.

На третій день три стакани аналогічно розбавленного соку.

На четвертий день вранці сік, в обід можна з’їсти який фрукт, наприклад, одне яблуко чи апельсин, ввечері сік.

На п’ятий день вранці сік, на обід фрукти, але вже декілька, а на вечерю можна спожити якийсь овоч, просто погризти моркви, капусти, топінамбур.

В наступні дні можна дотримуватись аналогічного раціону як і в попередній день.

Протягом всього періоду виходу з голоду не можна вживати солі, рослинної олії, тільки сирі рослинні продукти, а в останні два дні виходу можна дозволити якийсь овоч приготовлений на парі. Але порція повинна бути малою.

Автор: Рибак Богдан