Останнім часом термін «нутрикосметика» набуває все більшої популярності, оскільки природний та цілісний підхід до краси й загалом до здоровʼя з кожним роком цікавить все більше людей. 

Нутрикосметика — це поживні речовини для покращення здоров’я та зовнішнього вигляду шкіри, волосся, нігтів. Тобто нутрикосметика пропонує концепцію краси через харчування і здорове тіло. 

Ці поживні речовини можна отримати через звичайні харчові продукти, або ж через дієтичні добавки, які підтримують  здоровʼя та красу шкіри й волосся зсередини

Ці дієтичні добавки містять комбінацію вітамінів, мінералів, антиоксидантів та рослинних екстрактів, які сприяють здоровʼю шкіри та волосся — уповільнюють старіння, захищають шкіру від УФ-випромінювання, покращують загальний стан шкіри (зволожують, покращують тонус), доповнюють основну терапію при лікуванні таких захворювань, як псоріаз, акне, купероз, допомагають в боротьбі з випадінням волосся, зміцнюють, додають блиск і товщину волосся. 

До нутрикосметики можуть відноситись: 

Омега-3 

Це незамінні жирні кислоти, які допомагають зберегти шкіру гарною, сприяють її зволоженню і пружності. 

Ефективно бореться з УФ-випромінюванням, а також допомагає зберегти власний колаген у шкірі. 

Якісна омега-3 представлена у лінійці виробника Metagenics (Бельгія) — EPA-DHA Extra Strength

Продукт отриманий з жиру океанічних риб, попередньо очищеного від важких металів та інших токсинів. 

Цинк

Підтримувати шкіру в здоровому стані допомагає саме цинк. 

Регулює утворення шкірного сала, запобігає утворенню прищів і куперозу, регулює вільні радикали, які сприяють старінню. 

Кальцій

Підтримує природню зволоженість шкіри, забезпечує регенерацію шкіри, забезпечує захист шкірі від вітру і морозу. 

Вітамін А

Уповільнює процеси старіння шкіри, стимулює вироблення колагену, допомагає боротись із пігментацією шкіри та сприяє відновленню шкіри після опіків і ушкоджень. 

Вітамін С

Сприяє виробленню еластину і колагену, використовується при лікуванні куперозу та акне, допомагає в боротьбі з пігментацією шкіри, захищає шкіру від ультрафіолетового впливу. 

Вітамін Е

Антиоксидант, який захищає клітини шкіри та допомагає підтримувати баланс вологи в клітинах шкіри. 

Важливий для підтримки еластичності шкіри, захищає епідерміс від УФ-променів, сприяє загоєнню ушкоджень і опіків, посилює відновлення колагену, що допомагає зберегти молодість шкіри. 

Коензим Q10

Допомагає у виробленні колагену, за рахунок чого покращується загальний стан шкіри. 

Це важливий антиоксидант, який сприяє природньому детоксу шкіри, позбавляє шкіру від вільних радикалів, що сприяють старінню. 

Біотин

Стимулює регенерацію шкіри та підтримує її жировий баланс. 

Є важливим елементом у виробленні кератину для здоровʼя волосся, сприяє здоровому стану нігтів. 

Також буде цікаво:   5 способів прокачати свій організм

Колаген

Стимулює ріст волосся, надважливий у боротьбі зі старінням шкіри та з пігментацією. 

Крім цього допомагає підтримувати оптимальний рівень вологи в шкірі та покращує захист шкіри від агресивних зовнішніх факторів.  

Здорова і красива шкіра важлива для кожного. Але якою б найкращою косметикою ви не користувались, якщо є певні дисбаланси в організмі, зберегти красу шкіри не вийде. 

Тому дуже важливо піклуватись про свою красу не тільки зовні, але і зсередини — доповніть свій догляд за шкірою також і їстівною косметикою (дієтичними добавками) та ваша шкіра засяє.