Вчені з’ясували, що не обов’язково ходити в спортзал і багато тренуватися, щоб знизити ризик хвороб серця і передчасної смерті.

Скільки і як потрібно рухатися

З 2003 по 2010 рік канадські вчені проводили одне з найбільших досліджень, присвячених руху.

Сім років вчені збирали дані про фізичну активність, серцево-судинних захворюваннях і загальному рівні смертності. У дослідженні брали участь більше 130 тисяч людей 35-70 років з 17 країн з різним рівнем життя.

Виявилося, що люди, фізично активні протягом як мінімум 150 хвилин в тиждень, здоровіше тих, хто проводить в русі менше часу. Рухливі люди менше схильні до інфарктів, інсультів та інших серцево-судинних захворювань, а також мають більш низькі показники смертності від інших причин.

Всього 2,5 години фізичної активності на тиждень знижують ризик передчасної смерті на 28%, а ймовірність захворювань серця – на 20%.

Що ще важливіше: вид фізичної активності не має значення. Провідний автор дослідження Скотт Лір вважає, що за здоров’я не обов’язково платити. Будь-яка активність, будь то робота по дому, фізична праця або піші прогулянки, ефективно знижує ризик передчасної смерті і захворювань серця.

Чому сидіти шкідливо

Незважаючи на безліч досліджень, які доводять необхідність фізичної активності, сучасна людина рухається все менше і менше. Люди частіше їздять на машинах, більше часу проводять перед екранами, менше ходять.

А тим часом кількість хронічних захворювань, пов’язаних з малорухливим способом життя і зайвою вагою, росте швидкими темпами.

Згідно даним медичного журналу Нової Англії, в 2015 році зайва вага вплинула на смерть чотирьох мільйонів чоловік по всьому світу (а це 7% всіх смертей). Більшість цих людей померли від серцево-судинних захворювань, діабету, хвороб нирок і раку.

Як більше рухатися, не виділяючи часу на спорт

Часто люди кажуть, що займатися спортом їм заважає брак часу або грошей. Однак, щоб рухатися трохи більше 20 хвилин в день, не обов’язково виділяти час, купувати бігові кросівки або абонемент в спортзал.

Ось декілька порад від професора Торонтського університету Майка Еванса:

  1. Плануйте ділові зустрічі у вигляді прогулянок.
  2. Якщо добираєтеся до роботи на громадському транспорті, виходьте на зупинку раніше.
  3. Під час перерви на обід ходіть, замість того щоб сидіти в іншому місці.
  4. Перестаньте їздити в магазин на машині, ходіть пішки.
  5. Якщо їдете на машині, паркуйтесь подалі від місця призначення.
  6. Не використовуйте ліфт, піднімайтеся по сходах.

За словами Скотта Ліра, у найбільш активних і здорових учасників дослідження рух був частиною повсякденного життя: вони багато ходили, рухалися на роботі, виконували справи по дому.

Фото: Сергій Груздєв