Бувають такі ситуації, в яких користуватися звичайним смартфоном не вийде. Часто це пов’язано або з активними видами спорту, або з професією. Сьогодні мова піде про захищений смартфон, який здатний не просто витримувати занурення в воду і не розбитися при падінні з дивана, але може пережити щось серйозніше. І нехай це не самий гарний і зручний апарат, стати в нагоді він може багатьом людям, які не раз розбивали свій смартфон під час спуску з гір або топили їх на сплавах. Саме для таких випадків є категорія захищених пристроїв, одним з її представників і є Blackview BV6000.

Комплектація і перші враження

Як для недорогого пристрою, BV6000 поставляється в дуже приємній картонній упаковці з пристойною комплектацією. У великій білій коробці є зарядний пристрій зі знімним кабелем, гарнітура, змінна захисна плівка для дисплея (одна відразу наклеєна на заводі), OTG-кабель, маленька викрутка для відкривання задньої кришки і два запасних гвинтика. При цьому, упаковано все акуратно, на відміну від багатьох більш дорогих пристроїв А-брендів.

З перших хвилин роботи стає зрозуміло, що в повсякденному використанні смартфон буде досить незручним. Далеко не кожна кишеня зможе вмістити такий великий корпус. Але зато смартфон зможе пережити таке, після чого еталонні по ергономічності пристрої не врятують навіть в сервісних центрах. До всього, з коробки користувачеві доступний Android 6.0, який ще й цілком спритно працює.

Дизайн і зручність використання

Як годиться захищеному смартфону, Blackview BV6000 виглядає грубо і непривабливо. Його зовнішній вигляд практично не відрізняється від інших «броньованих» пристроїв від Caterpillar, Sigma і інших виробників. Завдання всіх цих смартфонів не добре виглядати, а працювати в тих умовах, в яких інші не змогли б. Вся ця захищеність негативно позначається не тільки на зовнішньому вигляді, але і на зручність використання. Розміри корпусу гіганські, як для моделі з 4.7-дюймовим дисплеєм: 152,3х81х16,6 мм.

Корпус зроблений з пластику, металу і гуми. Дисплей прикриває скло Gorilla Glass 3. Сумнівне рішення, адже назвати його зовсім ударостійким складно; падіння на невеликий камінь прямо склом може нанести істотні пошкодження, але від зіткнень із землею (асфальтом, плиткою, etc.) дисплей буде захищений. Прикрашають боки гаджета алюмінієві вставки теж найімовірніше ушкодяться при падінні на камінь, а при падінні на рівній поверхні захистять прогумовані кути. Але подряпини або вм’ятини ніяк не вплинуть на працездатність самого смартфона, що від нього і вимагається. Задня частина практично вся прогумована. Вага конструкції склав 247 грам.

Крім звичних кнопок включення/виключення пристрою і регулювання гучності, на лівій боковині є кнопка управління камерою, кнопки «SOS» і «PTT». Два слота для SIM-карт і слот для карти пам’яті заховані під невеликою кришкою на задній частині пристрою. Якраз для неї і передбачена комплектна викрутка. Під кришкою також є гумова прокладка. Роз’єми для навушників (зверху) і Micro-USB (знизу) прикриті гумовими заглушками. Їх форма ускладнює використання сторонніх кабелів. Ще знизу є зачіпка для фіксуючого шнурка.

Дисплей

Як уже згадувалося, дисплей не занадто великий, особливо в співвідношенні з розмірами корпусу. У BV6000 вмостився 4,7-дюймовий екран з HD-дозволом. Суб’єктивно, щільність пікселів на рівні 312 ppi цілком нормально виглядають. Головне, такий екран буде економічним в плані енергоспоживання. Картинка ж не вражає, але і не розчаровує.

Калібрування дисплея похрамує, картинка виглядає трохи вицвілою. Підправити ситуацію можна ручними настройками, хоча повністю виправити недоліки кольору не вийде. Кути огляду далекі від ідеалу, але в побуті терпимі. Датчик освітлення хоч і є, іноді його робота заважає.

Такий дисплей явно не найкраще рішення для щоденного використання. Користувачеві, який раніше володів/володіє більш дорогим пристроєм з хорошим дисплеєм, тутешня картинка навряд чи сподобається. Але на час будь-яких активностей (того ж походу, наприклад), цього рішення може вистачити.

Також буде цікаво:   Google почала процедуру відмови від Android

Звук

Як це часто буває у захищених від води гаджетів, звучання динаміка не можна назвати хорошим. Захисна мембрана і розміщення під корпусом динаміка сильно спотворюють звук, до того ж, навряд чи в недорогому смартфоні використовується якісний динамік. Комплектна гарнітура звучить не краще будь-якої іншої дешевої, а хорошими навушниками якщо вийде скористатися, то звук не буде видатним. Для музики найкращим варіантом будуть бездротові колонки або гарнітури.

IP68 і ударостійкість

Blackview захищений від води і пилу за стандартом IP68. Його можна використовувати під водою на глибині більше метра, при цьому він повинен зберегти працездатність.

Камери

Очікувати від камер цього смартфона відмінної якості не варто. Незважаючи на цифри в специфікаціях, можливості сенсора дуже обмежені. Так, основна камера з роздільною здатністю 13 МП і апертурою f/2.0 страждає звичайними проблемами для смартфонів бюджетної та середньої цінової категорії. Апарат не завжди правильно фокусується, промахується з балансом білого, а додаток досить довго запускається і робить знімок. Для прийнятного кадру бажано використовувати HDR, але це теж не стане запорукою успіху. Динамічні кадри найчастіше виходять з браком. На жаль, швидко запустити камеру і з першого разу отримати хороший знімок не вийде.

Відео можна записувати в 720р як «висока якість», і в 1080р – «нормальна якість». В обох випадках можуть зустрічатися проблеми з автофокусом, балансом білого і буде пристойна тряска.

Фронтальна 5-мегапіксельна камера вже більш передбачувана, але теж потребуює гарного (денного) освітлення.

Апаратна платформа і ПО

Що явно не підводить цей апарат, так це залізо. У смартфоні встановлено восьмиядерний MediaTek Helio P10 (MT6755), Mali-T860, 3 ГБ оперативної і 32 ГБ постійної пам’яті. Все це здатне видати посередні показники продуктивності в синтетичних тестах, але і не підведе в реальному використанні. Зайвого нагріву практично немає. Помітних затримок або раптових перезавантажень теж не зустрічалося. Вельми дивно, але робота цього смартфона перевершує очікування. До всього, тут є два слота для SIM-карт, слот для microSD, підтримка LTE і навіть NFC.

Встановленою ОС для BV6000 є Android 6.0. Не факт, що варто очікувати апдейт до наступної версії, але оновлення з виправленням помилок все ж приходять. Зовні звичний вигляд ОС трохи поміняли, додали свої ікони і прибрали меню з усіма додатками. Сенсорні кнопки під екраном теж з минулого, адже разом з «Додому» і «Назад» не звична кнопка мультизадачності.

Автономність

Вбудований акумулятор ємністю – 4500 мАг. Оптимізація – не сильнв сторона виробника, але результат все одно непоганий. У середньому можна отримати 8 годин роботи екрану, що помітно вище результатів багатьох флагманів. З урахуванням розміру дисплея, його дозволу і невисокого рівня максимального підсвічування, теоретично гаджет мав би жити довше. У будь-якому випадку, тим, хто не сильно налягає на свій смартфон, цього може вистачити на 3 дні без підключення до джерела живлення. Повна зарядка батареї займе трохи більше 3 годин. З автономністю все добре.

ПЛЮСИ: IP68, ударостійкість, відносно свіжий Android, досить продуктивності, автономність.

МІНУСИ: незручна форма (справедливо для більшості таких пристроїв), посередній дисплей, слабка камера, якість звуку основного динаміка.

ВИСНОВОК: Blackview BV6000 – не той смартфон, який можна порадити, як основний. Як мінімум через те, що він навіть в кишеню нормально не поміщається. Зате для тих, хто займається активними видами спорту та/або часто ходить в походи, цей пристрій цілком підійде, як заміна основного гаджета. Адже нікому не хочеться розбити свій. Вартість смартфона трохи більше $ 200.