Будь який спорт, якщо ви не просто приводите себе у форму, але ще й хочете брати участь у змаганнях і навіть показувати там непогані результати, вимагає часу, грошей і концентрації. Наприклад, графік підготовчих тренувань до «половинки» може включати в себе шість днів тренувань з семи, тривалість одного тренування – 3 години і більше. Це якщо ви хочете показати дійсно гарні результати, а не приповзти до фінішу практично впритул до залікового часу. Додайте тепер сюди роботу і сім’ю або другу половинку, і ви зрозумієте, що пазл може не зійтися.

Що робити і чи є можливість всидіти на двох стільцях, як догодити і своєму партнеру, і своєму байку? Думаю, краще послухати раду бувалого. 😉

Сьюзан Лаке – тріатлетка зі стажем, і кожен новий сезон вона збирається розлучатися з чоловіком. Коли в парі обидва захоплюються тріатлоном, тоді проблем не виникає. Ніхто не буде ображатися, якщо ви вирішите в суботу поїздити на велосипеді 4 години, так як потім може зробити те ж саме. У парі кожен розуміє, як багато сил і часу забирають тренування, але який кайф приносить досягнення нового особистого рекорду або участь в гонці. Зазвичай суперечки відбуваються через те, що хтось з’їв чужі бігові снеки або купив дорожчий гідрокостюм. Але це не так сильно впливає на відносини. Ви все одно разом.

Що ж робити, коли один захопився тріатлоном, а другий в результаті залишився осторонь і далеко не в захваті від нової пристрасті чоловіка? Для того щоб краще зрозуміти феномен «триатлону розлучення», Сьюзан звернулася до сімейного консультанта Бена Колдуелла. На додаток до своєї докторської ступені Колдуелл шість разів фінішував на Ironman, тому він як ніхто інший розуміє цю проблему.

Отже, чи дійсно подружжя може дійти до розлучення через тріатлону?

Цей феномен дійсно реальний. Тренування часто викликають залежність, а тренування триатлетів забирають багато часу і досить багато грошей. А гроші і час – це дві причини, з яких найчастіше лаються навіть прості пари. Так що, самі розумієте, сварки практично неминучі. І пари, які не готові до глибокого спортивному зануренню одного з партнерів, починають зазнавати труднощів.

Доктор Колдуелл працював з багатьма парами, в яких один з подружжя був серйозно захоплений тріатлоном, і хороша новина полягає в тому, що ситуація не така вже й безнадійна. Якщо намагатися враховувати інтереси один одного і ставитися з розумінням, то триатлон навіть може привнести в сімейне життя багато нового і цікавого. Для багатьох пар він стає джерелом нових пригод, командної роботи та нових спільних досягнень.

Які проблеми можуть виникати?

Випадки, коли причиною сварок був інтерес до спорту сам по собі, трапляються вкрай рідко. Зазвичай подружжя радіють тому, що їх партнер вирішив зайнятися собою і почав вести більш здоровий спосіб життя. Сварки виникають в основному через те, що захопившись підлягає відсутня через тренувань або починає втягувати в спорт більш пасивного партнера без його особистого бажання.

У першому випадку через постійне і досить тривалої відсутності вдома тріатлет починає пропускати не тільки години домашнього дозвілля (сімейний розмови, спільні походи в кіно чи прогулянки), але і перестає виконувати частину своїх домашніх обов’язків, які, природно, самі по собі нікуди не діваються і перекладаються на плечі другого партнера. Якщо пара не спілкується на цю тему і не намагається скласти графік, який допоміг би відновити баланс, «неспортивний» партнер відчуває себе скривдженим.

Також другий партнер може вирішити, що всі ці тренування – це спосіб втекти від домашніх обов’язків або, що ще гірше, від нього самого. Іноді це дійсно трапляється, але тоді проблеми у відносинах явно не через спорту. Все набагато складніше і глибше.

Один з варіантів вирішення проблеми – постаратися якомога більш м’яко залучити другу половинку до занять спортом. Чи не наполегливо тягнути з собою на тренування, а м’яко і поступово вводити в курс справи. Якщо рівень фізичної підготовки у вас приблизно однаковий, тоді проблем не буде. Але якщо ви набагато краще підготовлені, то партнеру буде дуже складно за вами тягнутися, він буде комплексувати, що не дотягує до вашого рівня, і в підсумку ситуація може загостритися ще сильніше.

Також буде цікаво:   Дисбактериоз влагалища: как избавиться от него

Доктор Колдуелл пропонує кілька варіантів м’якого залучення неспортивної партнера в тренування:

1. Запросіть партнера на гонку в якості глядача. Перетинають фінішну пряму спортсмени – дуже позитивне і надихаюче видовище, навіть якщо вони роблять це поповзом. 🙂 Емоції, які в цей момент відображаються на їхніх обличчях, – ось головне натхнення! І це можуть бути дуже різні люди: старі й молоді, стрункі і повні, сильні і звичайні. Після цього складно буде сказати, що ви не підходите для цього спорту по комплекції, і знайти виправдання своєї відмови для самого себе.

2. Допоможіть знайти час для тренувань. Ще один момент, який може зупинити вашого партнера, – відсутність часу для тренувань. Насправді час знайти можна практично завжди, головне – правильно розподілити всі справи і розставити пріоритети. Так, іноді йому буде хотітися зробити перерву, і це цілком природно, тому що триатлон – заняття серйозне і вимагає великих зусиль. Чим менше ви будете тиснути, тим більше шансів на те, що ваша половинка втягнеться і буде ганяти з вами на велосипеді і виходити на ранкові пробіжки.

3. Стати його найбільшим фанатом! Тут все просто: підтримуйте у всьому і не критикуйте. Хваліть за будь-яке, нехай навіть дуже маленьке досягнення і робіть якомога більше компліментів позитивним змінам в його зовнішності.

Отже, чи можна ощасливити і свого чоловіка (дружину), і свій велосипед? Відповідь – можна! Просто правильно розставляйте пріоритети. І якщо раптом так сталося, що вам потрібно бути поруч зі своєю половинкою по дуже важливої причини, але в цей час ви повинні брати участь у змаганнях, до яких готувалися місяці, то виберіть партнера. Зрештою, це ж не остання гонка у вашому житті? Будуть і інші, багато інших! А ось іншого такого ж близького і кохану людину ви можете більше і не зустріти.

Причина здебільшого проблем, які виникають у пар через тріатлону або будь-яких інших спортивних захоплень (рибалка не в рахунок), полягає в тому, що партнери не намагаються розібратися в що відбувається, коли починаються збої в комунікації. Якщо ви поговорите і з’ясуйте причини, то, можливо, все легко виправиться банальним поліпшенням планування. Для того щоб показати близькій людині, як він важливий для вас, зовсім не обов’язково витрачати на це цілий день. Говоріть про те, як він потрібен вам, показуйте це вчинками, і все буде в порядку.

Від себе як від дружини тріатлет можу додати, що від вас точно буде потрібно три речі: терпіння, розуміння і прийняття.

1. Терпіння, щоб не зірватися, коли він в черговий раз потягне з собою за тисячу кілометрів з трьома пересадками велосипед для тренувань, і половина вашої сумки буде забита його спортивними аксесуарами, формою і гаджетами. Це найпростіший приклад.

2. Розуміння, щоб дійсно зрозуміти, для чого йому це потрібно. Чого він таким способом добивається. Коли ви розумієте це, роздратування йде і приходить гордість за кохану людину, яка намагається стати кращою не тільки для себе, а й для вас.

3. Прийняття. Коли ви вирішували, що будете разом, ви брали людину з усіма його позитивними і негативними сторонами. Якщо триатлон став частиною його життя, ви просто повинні прийняти це, і все. Це не найгірше захоплення. Зрештою, і у вас теж можуть з’явитися (або вже є) якісь свої пристрасті, до яких ви будете вимагати такого ж розуміння, прийняття і терпіння. 😉