Між нормальною людиною і психопатом є тільки одна різниця – у психопатів немає совісті. Вони роблять боляче і не відчувають ні найменшого почуття каяття або провини. Вони вміють імітувати нормальні людські емоції, але не відчувають їх насправді. Співчуття, любов, довіра, прощення – ці емоції роблять вас уразливими, а психопати тільки використовують їх, щоб впливати на вас.

Будь який сторонній спостерігач не зможе обчислити психопата. Часто вони симпатичні, доброзичливі і чарівні люди. Але якщо ви зближаєтеся з такою людиною, то життя перетворюється на кошмар. Казкові відносини переходять в місиво з жорстоких інтелектуальних ігор. Вам здається це знайомим? Ось 10 тривожних дзвіночків, які попереджають, що ви зустрічаєтеся з психопатом. Дані зібрані на підставі реальних історій і опитувань на сайті Psychopath Free.

1. Він оточує вас визнаннями в любові і компліментами. Вам здається, що це ідеальний партнер для вас.

Коли ви вперше зустрічаєте психопата, події розвиваються стрімко. Він вселяє вам, що у вас багато спільного, що ви ідеальні одне для одного. Як хамелеон, він відображає ваші надії, мрії, страхи, щоб сформувати довірчі та хвилюючі стосунки. Він постійно хоче спілкуватися з вами і, здається, зачарований вами повністю. Ваша стіна в Facebook або «Вконтакті» буде завалена піснями, компліментами, віршами і милими жартами, зрозумілими тільки вам двом.

2. Він полює за вашими емоціями, розповідаючи жалісливі історії.

Ви швидко відшукаєте містечко в своєму серці для жалю до нього. Адже він такий милий і невинний. Абсолютно не схожий на кіношні образи психопатів – жорстоких чоловіків з презирливою посмішкою в дорогому авто. Напевно він згадає про свою колишню, яка до цих пір в нього закохана. Адже все, що йому хочеться, – це мир і спокій, він ненавидить драми. Втім, скоро ви помітите, що драматичні історії постійно оточують його самого і близьких до нього людей.

3. Він залучає вас в любовний трикутник.

Після того як ви опинилися на гачку, ви потрапите в любовний трикутник і навіть багатокутник. Психопат оточить себе колишніми і потенційними коханками і всіма, хто звертає на нього увагу. Будуть і колишні, про які він розповідав вам раніше і запевняв, що ви у всьому їх перевершуєте. Ви будете почувати себе ніяково, і у вас створиться враження, що він завжди затурбований у протилежної статі.

4. Він постійно спотворює реальність і поводиться ненормально.

Психопат завжди заперечує, що він маніпулює вами, і ігнорує навіть фактичні докази цього. Він реагує критично і зневажливо, якщо ви намагаєтеся спростувати його казки фактами. Він перекладе вину за ситуацію на вас: ви занадто вразливі і неадекватно сприймаєте ситуацію. Він переконає вас, що проблема не в ньому, а у вашій неправильній реакції на нормальні події.

5. Він звинувачує вас в емоціях, які сам і провокує.

Психопат скаже, що ви занадто ревниві, хоча відверто фліртував з колишньою, часто навіть в соцмережах, щоб це бачили всі. Він скаже, що ви занадто прилипливі, хоча навмисно ігнорував вас кілька днів. Він провокує вашу реакцію, щоб показати іншим своїм мішеням, які ви істеричні, і викликати співчуття до себе. Вам здавалося, що ви спокійна людина? Зустріч з психопатом змінить вас до невпізнання. На щастя, тимчасово.

Також буде цікаво:   Що треба знати, щоб зберегти відносини зі спортсменом?

6. Ви помічаєте патологічну брехню і відмовки.

У нього завжди є відмовка, навіть у ситуаціях, коли вона не потрібна. Він придумує чергову брехню швидше, ніж ви встигаєте поставити запитання. Він постійно звинувачує інших, сам же завжди ні при чому. Він витрачає час на придумування пояснень своєї поведінки, а не на його покращення. Навіть спійманий на відвертій брехні, він не висловлює каяття або збентеження. Іноді здається, що він хотів, щоб ви його спіймали.

7. Він провокує ревнощі і суперництво, зберігаючи маску невинності.

Спочатку всю увагу психопата зосереджено на вас. І ви не розумієте, що відбувається, коли він раптом переключається на іншу людину. Він постійно робить речі, які змушують вас сумніватися, що ви щось для нього значите. Якщо він активний в соцмережах, то приманює колишніх піснями, фотографіями, жартами, які були значимі для їхньої пари. Він ніби в активному пошуку партнера і при цьому ігнорує вас.

8. Він утримує вашу увагу і підриває самооцінку.

Спочатку він обрушує на вас збиває з ніг потік захоплення, а потім ви стаєте йому нецікаві. Вам прикро, адже ви вже загорілися цими пристрасними відносинами. А тепер відчуваєте себе домробітницею при ньому і не більше.

9. Психопат егоїстичний і вимагає невпинної уваги до себе.

Він висмоктав з вас всю енергію і заповнив собою все ваше життя. Він вимагає постійного поклоніння собі. Ви думали, що ви єдина людина, здатна зробити його щасливим, але тепер розумієте, що на цю роль підійде будь-який, у кого б’ється пульс. Але істина в тому, що ніхто не може заповнити порожнечу в душі психопата.

10. Ви не впізнаєте себе.

Ваша любов і співчуття перетворилися на переважну паніку і занепокоєння. Ви вибачаєтеся і плачете більше, ніж коли-небудь у своєму житті. Ви погано спите і прокидаєтеся в поганому і тривожному настрої. Ви не можете зрозуміти, що трапилося з вами, де тепер ця весела, невимушена, спокійна особистість? Після спілкування з психопатом ви відчуваєте, що виснажені, спустошені і позбавлені адекватного сприйняття світу. Життя котиться шкереберть: ви витрачаєте гроші, розриваєте зв’язки з друзями і близькими і постійно шукаєте причину цих дій.

Відносини з психопатом – чорна діра. Як би вам не було боляче, завжди і у всьому будете винні ви. Він ігнорує ваші найкращі якості, і в вас росте невпевненість у собі, ви змінюєтеся до невпізнання. Ви довго будете заліковувати травми від цих відносин, вам здасться, що вже ніколи не буде у вас все добре.

Але ви можете привести свої нерви в порядок. У першу чергу виключіть всі контакти з психопатом: листування, листи і навіть «підглядання» за ним в соцмережах. Спочатку вам буде нестерпно важко, але з часом прийде полегшення. Ви відчуєте, що до вас повертається розсудливість і хаос йде з вашого життя. Цей досвід в кінцевому підсумку може бути навіть корисний. Ви навчитеся цінувати себе і встановлювати межі для психопатів, щоб вони більше ніколи не порушували ваш спокій.