Як добре бути дитиною! Згадайте себе в дитинстві: ігри, спілкування з друзями, смачні частування … мінімум справ і відповідальності – суцільне задоволення! До дітей все проявляють поблажливість, намагаються всіма силами приголубити і догодити.

Пам’ятаєте? Перехожі бабусі набивають твої кишені цукерками, вдома все з тобою носяться. Поїла Танюша? Ах, вже спить? Не будіть її, до обіду далеко! Дайте їй ще цукерочок! :)))

Ні-ні, зі мною в дитинстві не носилися. І все ж це був золотий час, дуже насичене й цікаве. Так би там і залишилася! Здавалося б: що може бути краще, ніж залишитися в дитинстві назавжди? У цій статті я доведу, що принцип «треба вчасно йти» застосовний і до дитинства.

Як завжди почнемо обговорення з визначення проблеми. Наша сьогоднішня проблема – інфантильність.

Тест на інфантильність: шукаємо в собі недорослого

Скажу відразу, що фізичний інфантилізм ми чіпати не будемо. Це такий стан, коли взрослеющий дитина не набуває характерні риси дорослої людини. Так, чоловік, що страждає від такого роду інфантилізму, не має бороду і каже дитячим писклявим голосом. Стан це серйозно, адже, як правило, такі люди не здатні до продовження роду.

Але нас більше цікавить психічний інфантилізм, що представляє собою відставання в особистісному розвитку. Ви зустрічали людей, які з вигляду начебто дорослі, але вчинки їх говорять зовсім про інше? Думаю, так, адже інфантильність – бич сучасного суспільства.

Характерні риси інфантильності

Егоїзм. Спочатку дитина не здатна думати про потреби інших. Він не знає, що отриману в подарунок шоколадку, потрібно поділити на всіх, а тому без докорів сумління з’їдає її поодинці. Самопожертви, турботі про інтереси інших і співпереживання дитини потрібно навчити. Уявіть собі, є дорослі, яких цьому не навчили. Так-так, вони як і раніше думають тільки про себе. І добре б якщо вони просто ні з ким не ділилися – це можна пережити. Такі люди завжди і у всьому ставлять свої особисті інтереси на перше місце. На шкоду чужим планам, інтересам, здоров’ю і навіть життю! Інфантильний чоловік всерйоз думає, що все навколо повинно крутитися навколо нього одного. І що, що в інших людей повинна бути своя життя?

Лінь – вірний товариш інфантильного людини. Найчастіше він не здатний себе обслуговувати. Не вміє мити посуд? Звичайно вміє! Але навіщо? Нехай цим займаються інші. Звичайно, така модель поведінки не завжди прокатує: хто буде терпіти нахабу? Але навіть якщо інфантильний чоловік береться за справу, він працює абияк. Аби зробити і якнайшвидше. Результат і якість роботи його цікавить найменше. А все тому, що він знаходиться в полоні у власної ліні.
Життя – розвага. У інфантильного людини що ні день, то свято, в прямому сенсі. Сім’я тяжко працює на дачі? Ну і нехай, а я повеселюся з друзями. Але ми-то, будучи дорослими, розуміємо, що не можна тільки розважатися по життю. «Справі – час, потісі – час» – народна мудрість, між іншим! Так, інфантильний людина вкрай несерьёзен у всіх своїх розвеселих буднях.

Нездатність приймати рішення. Постав такої людини на відповідальну посаду в компанії, і побачиш, які будуть наслідки. Коли перед дитиною кладуть на стіл яблуко, банан, цукерку, ковбасу і багато всього смачного, він дуже довго не може визначитися з вибором. Дорослі теж часто опиняються в скрутному становищі, особливо, коли шляхів – тисяча. Інфантильний людина не здатна приймати навіть найпростіші рішення, а тому схильний плисти за течією життя. Він думає так: пливу і пливу, приб’є до берега, ось тоді і подумаю, куди далі йти … Як правило, за такої людини рішення приймають інші.

Нездатність нести відповідальність за своє життя. Таких прикладів дуже багато, принаймні, в моєму оточенні. Інфантильні люди не замислюються про майбутнє, живуть одним днем. Вони народжують дітей і «скидають» їх бабусям на виховання. Вони беруть кредити і не думають, чим будуть віддавати борги. Безладність проявляється в їх способі життя: інфантильні люди п’ють, курять, сплять, з ким попало … А потім ще щиро дивуються, чому дитина виросла бандитом? як так сталося, що банк наростив відсотки до миллиона? з чого раптом розвинувся рак легенів? Дійсно, з чого б …

Ненависть до планування. Інфантильні люди планувати не вміють і не хочуть. В чому це проявляється? У всьому. Вони не знають, до чого прагнуть, чого хотіли б досягти. Вони, наприклад, можуть витратити зарплату за один день, абсолютно не замислюючись про те, що ще цілий місяць належить якось жити, на щось купувати їжу. О так, це вони купують дорогі смартфони на свої останні гроші! :)) Це ж життєво необхідно!

Також буде цікаво:   Маніфест вільно мислячих людей: як вижити в інформаційних війнах і не перетворитися на зомбі

Боязнь заглянути всередину себе. Інфантильний людина, як правило, дуже поверхневий. Про всіх людей, зокрема, про себе, він судить по зовнішності. Йому страшно і гидко заглядати в свою душу, оцінювати свої вчинки, зважувати їх на терезах совісті і моралі. А тому він знову і знову встає на ті ж граблі, не росте духовно, не стає краще. Втім, у власних очах він як і раніше король вечірок і повелитель кредитів! Але на ділі, на жаль, не більше того …

Низька самооцінка. На перший погляд здається, що вона у них завищена, але на ділі виявляється навпаки. Це видно по кричущим статусам, фотографій в соц.сетях. Інфантильний чоловік всіма силами намагається показати, який він хороший, успішний, багатий, мудрий – загалом, напоказ намагається представити себе таким, яким не є. Він, безумовно, бачить більше «правильних» людей і десь в глибині душ розуміє, що йому треба багато працювати над собою … Але не робить рівним рахунком ні-чо-го.

Інфантильність у чоловіків

Це взагалі жах, на мій погляд! Чоловік – глава сім’ї. Він взагалі завжди головніше, що б там не кричали затяті феміністки. Але й відповідальності на чоловіках більше. Якщо хочете, вважайте, що я схильна стереотипам, але я дійсно так думаю. Можливо, я трохи ідеалістка …

Мені здається, чоловік, який являє собою суміш перерахованих вище 8-ми пунктів, це і не чоловік зовсім, а так, жалюгідна істота. І я цілком можу уявити жінку, яка все життя живе за рахунок інших, поводиться егоїстично і не серйозно. Як не дивно, є навіть чимало чоловіків, які таких жінок терплять (просто тому, що вони, скажімо, красиві зовні). Інфантильність у жінок зустрічається дуже часто, але вона не менш руйнівна. У таких жінок – нещасні діти з спотвореної психікою і поганий моделлю поведінки, поплутаними поняттями добра і зла.

Як позбутися від інфантильності?

Звичайно ж, позбавитися від неї можливо. Шкода тільки, що більшість інфантильних людей настільки ледачі і безладні, що їм навіть у голову не приходить, що потрібно в собі щось міняти.

А потрібно всього лише знайти повну незалежність, навчитися думати про інших, планувати, привчати себе до праці і сумлінності, шукати в собі сильні сторони і розвивати їх, не жити напоказ, боротися з нерішучістю і повною мірою нести відповідальність за себе і свою сім’ю. Так, «всього лише» … :))

І на останок …

Хіба інфантильність – не затримали дитинство?

Все добре до часу, погодьтеся? Красива місячна ніч – це, звичайно ж, здорово, але хіба ви змогли б назавжди відмовитися від яскравого сонячного дня? Осінь сповнена сумного і розкішного чарівності, але хіба хтось із нас наважився б на вічність заборонити квітучі сади із пташиними переливами?

До чого я веду … У кожній порі є своя принадність. Замість того, щоб тягнути дитинство через все життя, чи не краще спробувати розгледіти і скуштувати зворушливість і волелюбність юності, енергійність і сміливість молодості, мудре споглядання і самодостатність, притаманну дорослого віку?

Навіть у літньому віці є своя, ні з чим незрівнянна краса! Дитинство – місце, з якого потрібно вчасно піти. Втім, я не закликаю вас піти з порожніми руками, ні! Можна ж взяти з собою масу хороших і потрібних речей: невтомний оптимізм, діяльність, енергійність, безпосередність, наполегливість … І використовувати все це з поправкою на свій вік.

Психічний інфантилізм

Наприклад, безпосередність – гарна якість. Але не варто, будучи дорослим, говорити сусідові в автобусі: о, а в тебе пахви мокрі! 🙂 Або співробітниці в офісі: хм, ти ось тут волосся на ногах погано збрила . Все добре в міру))

Згадала: мене племінник один раз увігнав у фарбу всього однією фразою: а у тебе волосся під пахвою, чого не сбриєш?

Ну, що, панове дорослі … Інфантильні серед вас є? Признавайтесь. Я ось думаю, що періодично в мені проявляється інфантилізм. Тепер я знаю, на що звернути увагу, і буду з цим боротися!

В одній з наступних статей планую написати, як вести себе з інфантильними, егоїстичними і нахабними людьми. Адже вони здатні здорово зіпсувати життя оточуючих …