Багато хто вважают, що отримати відмінний газон можна вносячи якомога більше добрив і почавши щедро поливати його, як тільки зійде сніг. Насправді ж, вид газону навесні у великій мірі залежить від осіннього догляду. Якщо залишити недоглянутий газон на зиму, то проблеми, з ним пов’язані, нікуди не дінуться, і їх доведеться вирішувати навесні. Дотримуючись наших порад, або замовивши на сайті vert.ua догляд за вашою ділянкою, навесні ви зможете милуватися здоровим і красивим газоном.

Боріться з бур’янами

Найбільший ворог будь-якого газону – це кульбаба. І не варто ігнорувати ці, здавалося б, досить симпатичні рослини. Не варто розраховувати і на те, що зимові холоди вб’ють кульбаби. Позбавтеся від бур’янів, не чекаючи весни. Восени кульбаби набираються сил, щоб з першими променями весняного сонця почати поширяться по газону ще інтенсивніше.

Порада: для боротьби з бур’янами можна скористатися рідкими пестицидами, призначеними для використання на газонах.

Не забувайте про аерації

Візьміть напрокат аератор, а у випадку з невеликими газонами можете скористатися спеціальними шипованими накладками на взуття. Шипи проколюють грунт, дозволяючи повітрю і воді проникати вглиб. Завдяки аерації, трава навесні буде рости інтенсивніше.

Якщо використовуєте добрива, вносите їх восени

Більшість експертів погоджуються з тим, що найкраще для внесення добрив підходить саме осінь. Газони бажано обробляти сухими добривами, рівномірно розподіляючи їх по поверхні.

Повторно засійте ділянки з рідкісною травою

На деяких ділянках газону трава може витоптуватися або загинути через недостатнього, або навпаки надмірного, поливу. І ці ділянки потрібно заново засіяти восени, щоб навесні газон виглядав, як новенький. При необхідності використовуйте мульчу, і не забудьте полити засіяні ділянки.

Покіс газону, вибравши невелику висоту покосу

Налаштуйте газонокосарку, щоб трава після косовиці була нижче, ніж зазвичай. Це потрібно для того, щоб не таке інтенсивне осіннє сонце могло висвітлювати нижні частини травинок.

Порада: при осінньому косовищі важливо не перестаратися. Висота трави повинна бути близько 5 см.

Продовжуйте поливати газон

Не забувайте регулярно поливати газон восени. Зменшити кількість поливів можна лише з приходом осінніх дощів. Не варто поливати газон ввечері, так як при високій вологості і низькій температурі на газоні можуть почати рости гриби.

Збирайте опале листя

Обов’язково потрібно очистити газон від опалого листя, поки не випав сніг. Інакше до весни листя почнуть гнити, і газон пошкодиться.

Також буде цікаво:   Постельное белье 

Спустіть воду з усіх труб і шлангів

Якщо на вашому газоні є система поливу, обов’язково спустіть з неї воду до морозів. Якщо цього не зробити, труби можуть полопатися, і навесні їх доведеться міняти. Зрозуміло, що зробити це без шкоди для газону неможливо.

Дотримуйтесь наших порад восени, і навесні вам позаздрять всі сусіди.