Нижче ми будемо розглядати плівки тільки з точки зору завдання захисту від спеки в літній час.

Слід розуміти, що після установки плівки, склопакет буде володіти характеристиками відмінними від характеристик склопакета до установки плівки.

Якщо плівку буде підібрана невірно, виникне ризик руйнування склопакета від термошоку або розгерметизації, також ризик недостатнього зниження перегріву приміщення. Тобто завдання захисту від теплових сонячних променів не буде вирішена.

Для правильного вибору плівки необхідно зрозуміти формулу встановленого склопакета або тип одинарного скла. Тільки після розуміння типу склопакета можна визначитися з відповідною плівкою. При такому підході ми будемо розуміти всі ризики і переваги від встановлення тієї чи іншої плівки. Якщо ви уже знаєте, що саме вам потрібно, то слідуйте за посиланням https://www.hitsan.ua/plenki-na-okna і вибирайте.

Зовнішня плівка

Найефективніший спосіб захисту від перегріву. У будь-якому випадку, при будь-якому склопакеті або одинарному склі, зовнішня плівка завжди більш ефективна і безпечна, ніж внутрішня. Інша справа, що завдання скорочення перегріву часто можна вирішити установкою внутрішньої плівки, тобто внутрішньої плівки часто буває досить і немає сенсу платити додаткові гроші за установку зовнішньої плівки.

Через відносно високу вартість зовнішньої плівки і робіт щодо її встановлення, а так само меншою довговічності, внутрішня плівка, як правило, розглядається як пріоритетна. І тільки при розумінні неефективності внутрішньої плівки або при розумінні небезпеки її установки приймається рішення про встановлення зовнішньої плівки.

Часто рішення про встановлення зовнішньої плівки приймається вже після установки внутрішньої і після розуміння того, що завдання скорочення перегріву належним чином не вирішена. Щоб уникнути зайвих витрат даємо рекомендації.

У яких випадках треба ставити зовнішню плівку:

  • якщо установка внутрішньої плівки неможлива через відсутність доступу до внутрішньої поверхні скла;
  • якщо встановлено 2-х камерний склопакет і площа скління становить 20% і більше від площі приміщення;
  • якщо встановлений будь-який склопакет з триплексом, енергозберігаючим або забарвленим в масі склом;
  • якщо встановлено однокамерний склопакет і площа скління становить 40% і більша від площі приміщення;
  • якщо будь-який склопакет встановлений з нахилом від вертикального положення (мансардні вікна, скляні дахи).

Ефективність

Найефективніша з зовнішніх плівок – дзеркальна, так як вона відображає більше тепла і менше поглинає, а, значить, склопакет менше нагрівається і менше перевідбивається тепла в приміщення. Чим більшим дзеркальним ефектом володіє плівка, тим вона ефективніша.

Однак, навіть повністю недзеркальні зовнішні плівки набагато ефективніші, ніж дзеркальні внутрішні.

Також буде цікаво:   Як розрахувати сімейні витрати?

Довговічність

Гарантія на зовнішні плівки складає від 5 до 10 років в залежності від виробника. Реальний термін служби може складати більше 10 років при герметизації країв плівки по периметру.

Виробники

Зовнішня плівка виробляється тільки в США та Ізраїлі. Ні Корея, ні Індія, ні Китай зовнішніх плівок не виробляють.

Умови установки

Температура повітря при установці плівки повинна бути не менше 10 градусів Цельсія. Повинен бути відсутній сильний вітер і сильний дощ. Протягом 3-х днів після установки не повинно бути негативних температур.

Внутрішня плівка

Дзеркальна плівка найбільш ефективна для відображення тепла. При двокамерному склопакеті це єдиний більш-менш безпечний варіант. Існує значний вибір кольорів і ступенів прозорості.

Недзеркальна внутрішня, як при однокамерному, так і при 2-хкамерному склопакеті, бажано ставити з пропущенням видимого світла не менше 50%. Це майже прозора плівка з невеликим затемненням. Більш темна плівка створить ризики руйнування склопакета.