Під час свого недавнього виступу на конференції TED відомий підприємець Ілон Маск поділився порадою, яка стане в нагоді кожному.

Постійно рухайтеся вперед

Торкнувшись теми космічних досліджень, Маск пояснив, чому він вклав так багато часу і грошей в SpaceX, незважаючи на те, що багато хто вважає цей проект його розвагою.

«Люди помиляються, коли вважають, що технології удосконалюються автоматично, – сказав Маск. – Це не так. Вони вдосконалюються, тільки якщо безліч людей докладає зусиль, щоб зробити їх краще. Я думаю, самі по собі технології просто прийдуть до занепаду. Згадайте історію древніх цивілізацій. Стародавні єгиптяни побудували піраміди, але потім забули, як це робиться. Римляни побудували дивовижні водогони. А потім забули, як це робиться».

Пораду Маска можна вмістити всього в одному реченні:

Відсутність прогресу – це регрес, так що завжди рухайтеся вперед.

Чому ця порада така хороша

Неважливо, до чого саме ви прагнете, в будь-якій сфері ключ до успіху – це постійний рух вперед.

Звичайно, це зовсім не означає, що ви ніколи не зіткнетеся з перешкодами або не зазнаєте невдачі. Від цього ніхто не застрахований. Однак поразки дають цінний досвід і допомагають багато чому навчитися. А роздуми про те, чого ви досягли і чого ще зможете досягти, заряджають мотивацією.

Щоб виробити образ мислення, націлений на рух вперед, потрібно:

  • Не зациклюватися на своїх помилках. Вийміть з них урок і рухайтеся далі.
  • Продовжувати ставити перед собою нові цілі, особливо після того, як ви досягли якогось успіху. Нові цілі повинні бути складними, але досяжними.
  • Не брати до уваги, що ви і так все знаєте, а постійно вчитися і вдосконалюватися.
  • Ніколи не здаватися. Ніколи.

Не забувайте: короткого обхідного шляху до успіху не буває. Справжній успіх заснований на наполегливій роботі і здатності знову і знову братися за справу, навіть коли хочеться опустити руки.

Також буде цікаво:   Інтерв'ю з українським письменником Іваном Байдаком