Китайський космічний апарат Tianwen-1 успішно вийшов на орбіту Марса. Це підтвердило Національне космічне управління Китаю. Прибуття зонда робить Китай шостою космічною державою, що досягла Червоної планети. Що примітно, буквально за день до цього на орбіту планети вийшов апарат ОАЕ Hope («Надія»).

Tianwen-1 (назва перекладається як «Питання до небес») являє собою п’ятитонну зв’язку марсохода, посадкового модуля і орбітального апарату. Він був запущений з космодрому Веньчан в липні минулого року. Китай був однією з трьох країн, які використовували двомісячне вікно для запуску корабля на Марс. Така можливість відкривається лише раз на два роки, коли відстань між Землею і Марсом стає мінімальною.

модель Tianwen-1

Посадка модуля і ровера запланована на травень 2021 року. Вона повинна відбутися в районі рівнини Утопія, де має залягати велике родовище водяного льоду. Основною метою місії стане вивчення грунту і атмосфери планети. У разі успіху Китай стане другою країною після США, яка приземлиться і запустить марсохід на поверхні Червоної планети.

Зонд Об’єднаних Арабських Еміратів залишиться на орбіті і вивчатиме погодні умови Марса. З його допомогою вчені планують створити першу повну картину марсіанського клімату в усіх регіонах і вивчити нижні шари атмосфери, де формується пилові бурі.

Зовсім скоро компанію космічним апаратам Китаю і ОАЕ складе марсохід NASA Perseverance, який оснащений роботизованим дроном Ingenuity. Вони досягнуть орбіти Марса вже 18 лютого. США стане першою країною, хто зробить спробу запустити летальний апарат в атмосфері Червоної планети.

Perseverance і Ingenuity займуться оцінкою придатності Марса до життя, пошуком біосигнатури і проведенням тестів з виробництва кисню з атмосфери. Все це буде проводитися в рамках підготовки до висадки людини. Ілон Маск збирається дати старт цієї місії вже в 2026 році.

Також буде цікаво:   Apple представила iOS 16 з переробленим екраном блокування