Астрофізики зафіксували дуже незвичайний швидкий радіосплеск із глибин космосу, названий FRB 20191221A. Він має дві унікальні особливості: пульсацію та тривалість близько трьох секунд, що приблизно у 1000 разів довше, ніж у попередніх. Аналіз цього сигналу опубліковано у журналі Nature.

Вчені відзначили, що кожні 0,2 секунди всередині сплеску відбувався удар. Цю пульсацію порівняли із серцебиттям. Дослідник Даніеле Мічіллі з Інституту астрофізики та космічних досліджень Массачусетського технологічного інституту зазначив, що це перший сигнал із чіткою періодичністю.

Швидкими радіосплесками (FRB) називають потужні імпульси випромінювання в міжгалактичному просторі, які реєструються радіотелескопами. Зазвичай вони тривають кілька мілісекунд.

Астрофізики вважають, що причина виникнення сигналу FRB 20191221A – магнетар, тип нейтронної зірки з неймовірним магнітним полем. Однак повне розуміння джерела поки що відсутнє. За властивостями сигналу можна припустити, що навколо нього є хмара плазми, яка має бути надзвичайно турбулентною, додали астрофізики.

Краще зрозуміти природу FRB 20191221A – це або зловити його знову, або знайти схожі сигнали зі складною хвилею. Вчені сподіваються, що ця знахідка допоможе їм просунутися у вивченні Всесвіту: нове обладнання дозволяє виявляти тисячі радіосплесків на місяць. Багато хто з них може виявитися по-своєму унікальним.

Також буде цікаво:   Вчені випадково знайшли життя під сотнями метрів льоду в Антарктиці