Плечовий суглоб являє собою рухливе зчленування, утворене лопаткою і плечовою кісткою. Перелом плечового суглоба – це фактично ні що інше, як внутрішньосуглобовий перелом плечової кістки, а точніше перелом її надбугоркової частини. Часто пацієнти плутають поняття перелому плеча, коли мова йде все ж про зону, що знаходиться поза порожниною суглоба. Перелом плечового суглоба – травма не часта, незважаючи на зростаючий травматизм в світі, проте, вимагає особливих підходів при лікуванні та реабілітації, настільки часто зустрічаються різні ускладнення.

Причинами, що призводять до переломів, служать сильні травми і удари, що припадають як безпосередньо в область суглоба, так і побічно (наприклад, падіння на витягнуту руку). Нерідко перелом плечового суглоба супроводжується поєднаними ушкодженнями і переломами в інших локалізаціях. Часто сильний обтяжуючий вплив надає остеопороз, тобто розм’якшення кісткової тканини. При такому захворюванні кістки слабшають, і їм не потрібно такого значного удару для перелому. Слід сказати, що реабілітація перейти на сайт переломів плечового суглоба при остеопорозах, інших дистрофічних захворюваннях обтяжена, нерідко потрібні повноцінні місячні курси з додатковим прийомом медикаментозних засобів.

Перелом плечового суглоба буває відкритим і закритим. Останній прогностично набагато сприятливіший. Виходячи з суті термінології, відкриті переломи супроводжуються зяянням назовні кісткових уламків, і як наслідок, порожнині суглоба. Моментально приєднується інфекція, роблячи відновне лікування вельми скрутним процесом. Також при відкритих переломах нерідко утворюються великі дефекти в кістки, що вимагають проведення складної реконструктивно-пластичної хірургії.

терміни реабілітації

Відновлення цілості кістки залежить від цілого ряду як загальних, так і ряду місцевих факторів. Серед чинників загальних – варто назвати вік хворої людини, його фізичне і звичайно нервово-психічний стан, має значення конституція людини, наскільки добре функціонує його ендокринна система, обмін речовин і т.д. Серед місцевих чинників називають зіставлення кісткових уламків, чи достатня кровопостачання. Також слід враховувати дані рентгенологічного дослідження і клінічні дані про функціональну витривалості зрощеної кістки. Якщо був відкритий перелом, то слід врахувати наявність інфекції. Всі ці фактори можуть значно збільшити терміни реабілітації, які можуть обчислюватися місяцями і навіть роками!

Середні терміни зрощення кісток при переломах фаланг, ребер і п’ясткових кісток становить близько 3-х тижнів, при переломі ключиці за 4-е тижні, зап’ястя і передплесна, плесна, плеча та передпліччя – за 2,5 місяці, гомілки – за 3 місяці, стегна – за 4 місяці, шийки стегна – за 6 місяців. ЛФК назнеачается вже з 10-14 дня після перелому у вигляді пасивних вправ, і активна реабілітація триває приблизно місяць-півтора після іммобілізації (зняття фіксуючої пов’язки). Тобто, якщо грубо узагальнити терміни, то в залежності від типу перелому, його тяжкості і місця перелому реабілітація становить від 1 місяця до 1 року.

Також буде цікаво:   Дослідження: музика може позитивно впливати на мозок, особливо гарна