Менше невиправданих очікувань – менше розладів.

1. Не чекайте, що люди в усьому будуть погоджуватися з вами

Ви гідні бути щасливими. Ви заслуговуєте прожити своє життя так, як мрієте. Тому не дозволяйте чужим думкам збивати вас з вірного шляху. У цьому світі ви не для того, щоб відповідати очікуванням інших людей, так само як і інші люди живуть не для того, щоб повністю виправдовувати ваші очікування. Якщо ви самі схвалюєте прийняті рішення, вам не буде потрібне схвалення інших людей.

Ризикніть бути собою і покладатися на інтуїцію, навіть якщо ви соромитеся або боїтеся. Не порівнюйте себе з іншими і не заздріть їх успіху.

2. Не чекайте, що люди будуть вас поважати, якщо ви самі себе не поважаєте

Сила – в міцності духу, а не м’язів. Сила – в наявності принципів і впевненості в собі, готовності їх продемонструвати і відстоювати. Зрозумійте, що інші не будуть проявляти до вас любов, повагу і увагу, поки ви самі не почнете цінувати себе.

Важливо бути добрим по відношенню до інших, але не менш важливо бути добрішими до самого себе.

Коли ви любите і поважаєте себе, ви даєте собі можливість стати щасливим.

А коли ви щасливі, ви стаєте краще: кращим другом, найкращим чоловіком або дружиною, найкращим сином або дочкою, кращою версією себе.

3. Не чекайте, що всі будуть вам симпатизувати

З деякими людьми ви можете відчувати себе непотрібними, недостойною людиною, з іншими – не відчувати власну значимість. Не забувайте про свою цінність. І проводите час з людьми, які цінують вас.

Не має значення, як добре ви ставитеся до інших людей, завжди знайдеться щонайменше одна негативна людина, яка буде вас критикувати. Посміхайтеся, ігноруйте і рухайтеся далі.

Іноді люди можуть засуджувати вас за те, що ви «інший». Але насправді це прекрасно. Те, що робить вас несхожим на інших, робить вас собою. І в підсумку ви завжди знайдете людей, які оцінять вас таким, яким ви є.

4. Не чекайте, що інша людина буде такою, якою ви хочете її бачити

Любити і шанувати інших – значить дозволяти їм залишатися собою.

Коли ви перестанете чекати від інших, що вони будуть відповідати вашим уявленням про правильне, ви почнете цінувати їх по-справжньому.

Поважайте інших за те, хто вони є, а не тисніть на них в спробах змінити щось. Ми не можемо досконально знати іншу людину (незважаючи на те, що нам так часом здається). А відкривати нові грані душі, характеру – це завжди прекрасно. І чим більше ви будете дізнаватися про іншу людину, тим легше вам буде оцінити по достоїнству і побачити всю красу.

Також буде цікаво:   Вчені з'ясували, що тривалості людського життя немає меж

5. Не чекайте, що люди будуть читати ваші думки

Ви напевно в курсі, що люди не вміють читати думки. Вони ніколи не дізнаються, що ви відчуваєте насправді, якщо ви самі про це не розповісте.

Це вкрай важливо – регулярно спілкуватися з іншими. Потрібно просто напружити свої голосові зв’язки і сказати перше слово. Вам доведеться говорити людям, що ви думаєте. Це просто, потрібно тільки почати.

6. Не чекайте, що людина раптово зміниться

Поширена помилка: якщо ви будете про когось посилено піклуватися, в кінці кінців людина перестане вас розчаровувати і зміниться. Ні, не зміниться. Якщо ви дійсно хочете щось змінити в поведінці іншої людини, викладіть всі карти на стіл, розкажіть все як є, щоб людина зрозуміла, що ви відчуваєте і що вам потрібно.

Ви не можете в одну мить змінити іншу людину, не варто навіть намагатися. Або ви приймаєте людину, як є, або продовжуйте жити без неї.

Коли ви намагаєтеся змінити інших, найчастіше вони залишаються колишніми. Але коли ви підтримуєте людей, даєте їм повну свободу – вони дивним чином змінюються самі.

7. Не чекайте, що все само собою стане добре

Будьте добрішими до оточуючих, тому що людям навколо вас теж буває непросто. За кожною посмішкою ховається напружена внутрішня боротьба, часто з тими ж проблемами, що і у вас.

Ми всі наділені здатністю йти напролом крізь нещастя і негоди, замість того щоб уникати їх. Підтримка, участь і поступливість – найкращі життєві подарунки. Ми часто їх отримуємо. Потрібно навчитися їх приймати, адже всі ми ділимо одні й ті ж мрії, потреби й устремління.