Учені з’ясували, що не обов’язково ходити в спортзал і багато тренуватися, щоб знизити ризик хвороб серця і передчасної смерті.

Скільки і як потрібно рухатися

З 2003 по 2010 рік канадські вчені проводили одне з найбільших досліджень, присвячених руху.

Сім років вчені збирали дані про фізичну активність, серцево-судинні захворювання і загальний рівень смертності. У дослідженні брали участь більше 130 тисяч людей, віком 35-70 років з 17 країн з різним рівнем життя.

Виявилося, що люди, фізично активні протягом як мінімум 150 хвилин в тиждень, здоровіше тих, хто проводить в русі менше часу. Рухливі люди менше схильні до інфарктів, інсультів та інших серцево-судинних захворювань, а також мають більш низькі показники смертності від інших причин.

Всього 2,5 години фізичної активності на тиждень знижують ризик передчасної смерті на 28%, а ймовірність захворювань серця – на 20%.

Що ще важливіше: вид фізичної активності не має значення. Провідний автор дослідження Скотт Лір вважає, що за здоров’я не обов’язково платити. Будь-яка активність, будь то робота по дому, фізична праця або піші прогулянки, ефективно знижує ризик передчасної смерті і захворювань серця.

Чому сидіти шкідливо

Незважаючи на безліч досліджень, які доводять необхідність фізичної активності, сучасна людина рухається все менше і менше. Люди частіше їздять на машинах, більше часу проводять перед екранами, менше ходять.

А тим часом кількість хронічних захворювань, пов’язаних з малорухливим способом життя і зайвою вагою, росте швидкими темпами.

Згідно данним медичного журналу Нової Англії, в 2015 році зайва вага вплинула на смерть чотирьох мільйонів чоловік по всьому світу (а це 7% всіх смертей). Більшість цих людей померли від серцево-судинних захворювань, діабету, хвороб нирок і раку.

Як більше рухатися, не виділяючи час на спорт

Часто люди кажуть, що займатися спортом їм заважає брак часу або грошей. Однак, щоб рухатися трохи більше 20 хвилин в день, не обов’язково виділяти час, купувати бігові кросівки або абонемент в спортзал.

Ось декілька порад від професора Торонтського університету Майка Еванса:

  • Плануйте ділові зустрічі в вигляді прогулянок.
  • Якщо добираєтеся до роботи на громадському транспорті, виходьте на зупинку раніше.
  • Під час перерви на обід ходіть, замість того щоб сидіти в іншому місці.
  • Перестаньте їздити в магазин на машині, ходіть пішки.
  • Якщо їдете на машині, паркуйтесь подалі від місця призначення.
  • Не використовуйте ліфт, піднімайтеся по сходах.
Також буде цікаво:   Нобелівську премію з медицини присудили за імунотерапію раку

За словами Скотта Ліра, у найбільш активних і здорових учасників дослідження рух був частиною повсякденного життя: вони багато ходили, рухалися на роботі, виконували справи по дому.

І до речі, фізична активність допомагає справлятися зі стресом.

Фізична активність добре бореться зі стресом. Я повертаюся з роботи на велосипеді, і це чудово допомагає позбутися від стресу, накопиченого за день. Я приїжджаю додому набагато свіжішим, ніж якби сидів в машині, намагаючись впоратися з вуличним рухом.
Скотт Лір

Одна зупинка, пройдена пішки, два підйому по сходах, вечірня прогулянка замість кінотеатру або кафе – ви практично не помітите змін у своєму житті і в той же час скоротите ризик різних захворювань і передчасної смерті.