Прості поради по налаштуванню монітора, догляду за очима і гімнастики для збереження зору.

Втома очей, втрата зосередженості, м’язова напруга, головний біль – все це може бути наслідком тривалого залипання на екрані монітора. Відмовитися від використання комп’ютерів і ноутбуків ми, звичайно ж, не можемо, а ось знизити їх негативний вплив на наше здоров’я нам цілком під силу. Для цього необхідно лише дотримуватися ряду правил і виконувати кілька елементарних вправ. Ось що рекомендує видання Wired.

Дотримуйтесь правила 20-20-20

Слідуючи цьому правилу, ви кожні 20 хвилин повинні відволікатися від екрану монітора на 20 секунд і переводити свою увагу на об’єкт, який знаходиться 6 метрів від вас. Для дотримання цього правила є навіть безкоштовний веб-додаток, що кожні 20 хвилин буде нагадувати про необхідність дати очам відпочити. Protect Your Vision цей додаток може використовуватися з браузерами Chrome, Firefox і Safari.

Відрегулюйте положення монітора

notsitting.com

Екран монітора повинен бути віддалений від вас на 45-70 см. При цьому очі повинні знаходитися на одному рівні з його верхньою частиною. Якщо можливості відрегулювати висоту екрану немає, можна підкласти під монітор книги. Також має допомогти опускання або підняття стільця. Головне, щоб центр екрана завжди був нижче рівня очей на 15-20 градусів.

Налаштуйте розмір і колір тексту

Тут варто слідувати одному хорошому правилу: текст повинен бути в три рази більший за найменший розмір, який ви здатні розрізнити при стандартному віддаленні від екрану на 50-75 см. Що стосується колірних комбінацій, то краще за все сприймається чорний текст на білому або злегка жовтому фоні . Інші варіанти з темним текстом на світлому фоні теж підійдуть більшості користувачів. Головне уникати поєднань з низькою контрастністю тексту і фону.

Доглядайте за очима

Якщо ви носите контактні лінзи, то при роботі за комп’ютером ваші очі напружуються сильніше. Відмова від лінз на користь окулярів хоча б один або два рази на тиждень дозволить знизити напругу. Якщо ж ви носите тільки окуляри, спробуйте додати до них покриття антивідблиску. Незалежно від використання засобів корекції зору не забувайте про очні краплі для профілактики втоми очей і сухості слизової.

Налаштуйте яскравість екрану

Для зниження навантаження на очі яскравість екрану монітора повинна відповідати яскравості навколишнього освітлення. Налаштувати потрібний рівень підсвічування можна, орієнтуючись на білий фон сторінки тексту. Якщо він виглядає як джерело світла в приміщенні, то яскравість завищена. Коли він здається сірим або бляклим, то, ймовірно, яскравість варто трохи підвищити.

Також буде цікаво:   Міфи про відбілювання зубів

Якщо ж ви сидите біля вікна або якщо в приміщенні занадто багато світловідбивних об’єктів, можна вдатися до допомоги спеціальних фільтрів, які фіксуються прямо поверх екрану монітора.

Налаштуйте колірну температуру

Більшість моніторів дозволяють регулювати колірну температуру вручну. У темних приміщеннях краще використовувати більш теплі (жовтуваті) тони, а при хорошому освітленні – більш холодні (сині). Найпростіший спосіб оптимізувати колірну палітру вашого монітора – використовувати F.lux. Ця програма автоматично налаштовує температуру з урахуванням часу доби і навколишнього освітлення. Вона доступна для Windows, Linux і Mac.

Для Android є цілий ряд аналогічних інструментів, що дозволяють активувати фільтр синього світла і застосовувати інші настройки, що знижують навантаження на очі. Для iOS таких додатків немає, так як сторонні розробники не можуть дублювати системний нічний режим. Користувачам iPhone і iPad залишаються лише додатки-помічники по виконанню гімнастики для очей і перевірки зору.