Експерти в галузі охорони здоров’я назвали найгірші поради, які можна дати людям, які прагнуть скинути зайву вагу. Деякі рекомендації просто не приносять користі, а інші – навіть шкідливі, повідомляє The Daily Mail.

Потрібно рахувати калорії. Схуднення не можна зводити до підрахунку калорій. Багато людей прагнуть максимально обмежити себе, щоб якомога швидше домогтися результату, і сідають на жорсткі дієти. Але убогий раціон з дефіцитом поживних речовин може привести до довготривалих проблем зі здоров’ям.

Список корисних продуктів краще підбирати за рекомендацією лікаря, оскільки особливості організму у всіх різні. Слід дотримуватися оптимального балансу білків, здорових жирів, вуглеводів і віддавати перевагу натуральним інгредієнтам, свіжим фруктам і овочам.

Вуглеводи – зло. Навколо вуглеводів існує безліч дієтичних «міфів», і далеко не всім потрібно вірити. Існують дієти, які передбачають майже повну відмову від вуглеводів. Фахівці відзначають, що вуглеводи необхідні для енергії, витривалості і хорошої роботи мозку, тому виключати їх не можна.

Втрата ваги буде короткочасною, а дефіцит вуглеводів буде поповнюватися за рахунок інших життєво важливих речовин. Але продукти з очищених зерен (наприклад, білий хліб) можна замінити цільнозерновими.

Фізичні вправи компенсують шкоду від нездорової їжі. Надмірне фізичне навантаження навіть сповільнить втрату ваги, оскільки в організмі різко підвищиться вміст кортизолу та адреналіну. Експерти радять дотримуватися розумного балансу і не намагатися «зігнати» тарілку пончиків ударною працею на тренажерах. Для потрібного ефекту достатньо буде 30-45 хвилин активності п’ять разів на тиждень.

Будь-який цукор шкідливий. Прагнучи виключити зі свого раціону цукор, люди відмовляються не тільки від цукерок (що непогано), але і від свіжих фруктів. Тим часом останні містять клітковину, вітаміни, мінерали і забезпечують тривале відчуття насичення.

Детокс-програми допомагають скинути вагу. Очищення організму призводить до зниження ваги, але лише короткочасного. Як правило, в результаті цих програм йде зайва вода, а жирові відкладення залишаються на своєму місці. Через кілька днів цифра на вазі знову повернеться до колишніх значень.

Також слід пам’ятати, що різке обмеження в їжі порушує метаболізм. Чим екстремальніший вплив, тим сильніше організм на нього відреагує. Дієтологи наголошують, що тільки поступова втрата ваги може бути стабільною.

Читайте більше про новини України та будьте в курсі подій.

Також буде цікаво:   Вчені з'ясували, як деяким людям вдається дожити до 110 років