Позбудетеся від них – і почнете відчувати себе набагато краще.

  1. П’яти годин сну на добу цілком достатньо

В інтернеті користуються популярністю розповіді про успішних людей, які стали великими, тому що мало спали. Наприклад, Леонардо да Вінчі, Наполеон, Дали. Але так можуть тільки окремі унікуми. Більшості людей необхідно спати 7-9 годин – конкретна цифра залежить від віку та особистих уподобань.

Якщо ви будете спати менше, то не станете другим Наполеоном, а, скоріше, заробете гіпертонію, збільшите ризик серцевого нападу, депресії, діабету і ожиріння, а також завдасте серйозної шкоди своїм когнітивних функцій.

  1. Чим більше сну, тим краще

Це вже інша крайність. Згідно з дослідженнями, постійний недосип навіть після 8-9 годин сну є ознакою серцево-судинних захворювань. Крім того, вчені встановили, що у любителів поспати ризик передчасної смерті був на 30% вище, ніж у тих, хто спав достатньо, але не більше 9 годин. Так що це так само шкідливо, як недосипати.

  1. Щасливі пари сплять разом

На багатьох так званих «жіночих» форумах можна знайти статті, які стверджують щось на кшталт: «Якщо він не обіймає тебе, коли спить, значить не любить!» Однак на практиці пари, які сплять на різних ліжках, виявляється міцніше – просто тому, що краще висипаються.

А нестача сну робить людей дратівливими і провокує конфлікти. Загалом, в тому, щоб забрати свою ковдру і піти на диван, немає нічого ганебного.

  1. Випити спиртного, щоб заснути – хороша ідея

Насправді ні. Алкоголь і правда може вас «відключити», але він погіршує якість сну. До того ж у людей, які випивають, щоб заснути, збиваються циркадні ритми: вони починають лягати і вставати все пізніше. І це не кажучи про ризик апноє (зупинки дихальних рухів) уві сні, який алкоголь збільшує. Так що якщо не можете заснути, краще випийте гарячого молока, але нічого міцнішого.

  1. На вихідних можна відіспатися

Люди, які мало сплять, наприклад через роботу, часто міркують так: «Тиждень видався важкий, я весь розбитий… Але нічого! Відісплюся на вихідних і буду в порядку». Ні, не будете.

Дослідження Гарвардської медичної школи показало, що «доспати» пропущений час неможливо. Якщо ви проспите додатково 10 годин на вихідних, при тому що по буднях спали по 6 годин, ваша концентрація буде такою ж, як у людини, яка не спала всю ніч. А ще подібний ритм життя призводить до хронічних проблем зі сном.

Ще одне дослідження повідомляє, що для відновлення після однієї години втраченого сну людині потрібно проспати в нормальному режимі чотири дні. І навряд чи вам вистачить на це вихідних. Краще за все: лягати рано, спати стільки, скільки необхідно для відпочинку (7-9 годин, як ми вже говорили), і не змінювати цей ритм на вихідних.

  1. Телевізор допомагає заснути
Також буде цікаво:   Как выбрать качественный зонт: женские, мужские и детские модели

Багато хто з нас любить засинати за переглядом улюбленого вечірнього шоу: неголосний фоновий звук добре розслабляє. Та й функція автоматичного відключення для цього в сучасних гаджетах передбачена.

Але дослідження показують, що люди, що засинають під телевізор, лягають пізніше, більше втомлюються і гірше сплять. А ще у них збиваються циркадні ритми. Світло від екрану не дає повноцінно заснути: для здорового сну потрібна повна темрява. Так що в підсумку включений телевізор приносить більше шкоди, ніж користі.

Тому, якщо терпіти не можете засипати в тиші, не вмикайте телевізор. Краще запустіть на смартфоні запис з білим шумом.

  1. Поспати днем ​​корисно для здоров’я

Все залежить від того, скільки ви спите. Взагалі трохи подрімати і правда корисно, тому що це знижує ризик серцево-судинних захворювань. Але ось довго спати вдень шкідливо. Дослідження показують, що у людей, що спали при денному світлі, збільшується ризик діабету, ожиріння і навіть раку.

Навіть одну добу, проведену в ритмі «пильнуємо вночі, відсипаємося днем», завдають серйозної шкоди імунітету і метаболізму. До того ж звичка спати вдень збиває циркадні ритми організму.

Загалом, Національний фонд сну США рекомендує спати вдень не більше 30 хвилин. Інакше будете потім весь день ходити розбитим і відчувати проблеми з засипанням ввечері.

  1. Недосипаючі люди худнуть

Зазвичай, коли мова заходить про людей, які погано сплять, ми уявляємо собі болісно худих осіб з колами під очима, що нагадують вампірів. Але це не зовсім так: на ділі недосипаючі, схильні скоріше набирати вагу, ніж втрачати її.

Коротка тривалість сну є одним з головних факторів, що впливають на ризик ожиріння. Люди, у яких є проблеми зі сном, частіше страждають від зайвої ваги. Тому, якщо ви худнете, висипатися просто необхідно.

  1. Хропіння дратує, але це нешкідливо

Хропіння не тільки заважає оточуючим, але і може свідчити про проблеми зі здоров’ям – наприклад, про апноє. Мозок отримує менше кисню і будить тіло, щоб воно не задихнулося.

Через це людина не висипається, відчуває постійну втому, зростає ризик серцево-судинних захворювань, підвищується тиск і виникають проблеми з концентрацією. Так що якщо ваші близькі скаржаться на постійні хропіння – не ставтеся до цього зневажливо і сходіть до лікаря.

  1. Кнопку «Відкласти» на будильниках придумали розумні люди

Забудьте про цю кнопку. Спати «всього п’ять хвилиночок» після сигналу будильника досить шкідливо. Фрагментація сну погано позначається на самопочутті, збільшує денну сонливість, знижує працездатність і змушує вас відчувати себе пригніченими.

Так, для того, щоб встати відразу, знадобиться чимала сила волі. Але це необхідно.