Лідія Буруіба, кандидат наук з МІТ, досліджувала, як далеко поширюються частинки рідини, коли ми чхаємо. Після аналізу результатів вона опублікувала наукову статтю, згідно з якою виходить, що захистити себе від COVID-19 складніше, ніж ми звикли думати.

Тести показали, що швидкість поширення рідини на піку видиху може досягати 30 метрів в секунду. В результаті утворюється хмара з дрібних крапельок, що поширюється до 7-8 метрів. Якщо людина заражена, ці крапельки можуть містити збудники SARS-CoV-2 і заразити здорову людину, яка опинилася поблизу.

У той же час ВООЗ рекомендує дотримуватися дистанції 1 метр, а Центри з контролю і профілактики захворювань США говорять про 6 футів, або приблизно 2 метри. Нове ж дослідження показало, що безпечною дистанцією буде лише 7-8 метрів.

Таку відстань складно утримувати в замкнутих приміщеннях, наприклад, в магазині, на пошті або навіть просто в під’їзді (особливо якщо вам потрібно скористатися ліфтом). Саме тому слід прислухатися до рекомендацій влади і залишатися вдома. Їжею по можливості варто закуповуватися відразу на тривалий час – або користуватися доставками.

Також буде цікаво:   Онлайн аптеки