Класична література глибока за змістом, в ній піднімаються важливі соціальні та філософські проблеми. Однак для багатьох людей вона асоціюється з нудьгою. Ці десять книг доведуть, що класика теж може бути цікавою.
1. «Айвенго», Вальтер Скотт
У складний для Англії час молодий лицар Айвенго таємно повертається з хрестового походу додому: король Річард Левове Серце узятий в полон, а його брат принц Джон сіє смуту по всій країні і має намір захопити престол. Айвенго списом і мечем захищає свою честь, права та кохану. На допомогу йому приходить сам король, який втік з полону, і легендарний розбійник Робін Гуд.
2. «Мертві душі», Микола Гоголь
«Мертві душі» унікальний роман, який розтягнутий на цитати ще в XIX столітті.
Історія геніального ділка Чичикова, який скупляє в глухій провінції «мертві душі» кріпаків, до цього дня вражає своєю сучасністю і дивним гумором!
3. «Вершник без голови», Майн Рід
Дивний вершник рухається в місячному сяйві по нічній савані, наводячи жах на її мешканців. У вершника немає голови. Хто він і звідки взявся?
За красунею Луїзою Пойндекстер, чия сім’я недавно влаштувалася в Каса-дель-Корво, доглядає капітан Кассій Колхаун і молодий мустангер Моріс Джеральд. Але історія суперництва приймає зовсім інший оборот, коли вбивають брата Луїзи, Генрі Пойндекстера.
Тепер необхідно не тільки відшукати вбивцю Генрі, але і розгадати таємницю Вершника без голови. Любовно-детективний сюжет роману тримає читача в напрузі від першої і до останньої сторінки. Заснований на давніх переказах Техасу.
4. «Посмертні записки Піквікського клубу», Чарльз Діккенс
Роман «Посмертні записки Піквікського клубу» з моменту публікації визвав велике захоплення. Комічна епопея, в центрі якої безжурний Дон-Кіхот – ексцентричний, наївний і зворушливий містер Піквік. Цьому герою, як і самому письменнику, вистачало в житті непередбачених випадковостей, не кажучи вже про близьке знайомство з в’язницею, судом і парламентськими дебатами.
«Піквікський клуб» відразу підніс Діккенса до вершин літературної слави.
5. «Пані Боварі», Гюстав Флобер
Гюстав Флобер увійшов у світову літературу як творець об’єктивного роману, коли автор залишається байдужим спостерігачем і не нав’язує читачеві своїх оцінок. «Пані Боварі» – блискуче підтвердження. Роман, плід шестирічної праці письменника, став воістину енциклопедією французького провінційного життя XIX століття. Дружина лікаря, Емма Боварі, мріє про світське життя, і зустріч з власником маєтку Рудольфом Буланже, відомим підкорювачем сердець, дає їй таку надію. Вона закохана, готова заради любові на все, але результат цієї пристрасті непередбачуваний…
6. «Портрет Доріана Грея», Оскар Уайльд
Знаменитий роман не підвладний часу і по праву вважається шедевром англійської літератури. Драматична, парадоксальна, чарующа історія Доріана Грея, який став жертвою бажання вічної молодості. Талановитий художник створив портрет, який забирав на себе всі гріхи Доріана і сліди його прожитих років. Цю страшну таємницю Грей буде зберігати будь-якою ціною…
7. «Американська трагедія», Теодор Драйзер
«Американська трагедія» найвідоміший твір видатного американського письменника Теодора Драйзера (1871-1945). У романі порушені гострі соціальні проблеми, які переконливо доводять, що за фасадом показного буржуазного благополуччя ховається горе і відчай багатьох знедолених.
8. «Пригоди бравого солдата Швейка», Ярослав Гашек
«Пригоди бравого солдата Швейка» – справжній скарб світової літератури. Дія роману розгортається під час Першої світової війни, на території Австро-Угорської імперії. Твір описує події, які відбуваються з Йозефом Швейком – відставним солдатом, з початком війни знову покликаного на службу. Автор неповторно поєднує авантюрно-шахрайські пригоди Швейка, про які не можна читати без сміху з найгострішою соціальною і політичною сатирою.
9. «Лоліта», Володимир Набоков
Це – «Лоліта». Найскандальніша «історія кохання» XX століття. Можливо, надосконаліший витвір Володимира Набокова.
«Бо міцна, як смерть, любов… і стріли її – стріли вогненні».
10. «Убити пересмішника», Харпер Лі
Роман американської письменниці Харпер Лі написаний від імені восьмирічної дівчинки, яка розповідає про життя скромної сім’ї Аттікуса Фінча. Дія роману відбувається в 1935 році в маленькому американському містечку.