Класична література глибока за змістом, в ній піднімаються важливі соціальні та філософські проблеми. Однак для багатьох людей вона асоціюється з нудьгою. Ці десять книг доведуть, що класика теж може бути цікавою.

1. «Айвенго», Вальтер Скотт

У складний для Англії час молодий лицар Айвенго таємно повертається з хрестового походу додому: король Річард Левове Серце узятий в полон, а його брат принц Джон сіє смуту по всій країні і має намір захопити престол. Айвенго списом і мечем захищає свою честь, права та кохану. На допомогу йому приходить сам король, який втік з полону, і легендарний розбійник Робін Гуд.

2. «Мертві душі», Микола Гоголь

«Мертві душі» унікальний роман, який розтягнутий на цитати ще в XIX столітті.

Історія геніального ділка Чичикова, який скупляє в глухій провінції «мертві душі» кріпаків, до цього дня вражає своєю сучасністю і дивним гумором!

3. «Вершник без голови», Майн Рід

Дивний вершник рухається в місячному сяйві по нічній савані, наводячи жах на її мешканців. У вершника немає голови. Хто він і звідки взявся?

За красунею Луїзою Пойндекстер, чия сім’я недавно влаштувалася в Каса-дель-Корво, доглядає капітан Кассій Колхаун і молодий мустангер Моріс Джеральд. Але історія суперництва приймає зовсім інший оборот, коли вбивають брата Луїзи, Генрі Пойндекстера.

Тепер необхідно не тільки відшукати вбивцю Генрі, але і розгадати таємницю Вершника без голови. Любовно-детективний сюжет роману тримає читача в напрузі від першої і до останньої сторінки. Заснований на давніх переказах Техасу.

4. «Посмертні записки Піквікського клубу», Чарльз Діккенс

Роман «Посмертні записки Піквікського клубу» з моменту публікації визвав велике захоплення. Комічна епопея, в центрі якої безжурний Дон-Кіхот – ексцентричний, наївний і зворушливий містер Піквік. Цьому герою, як і самому письменнику, вистачало в житті непередбачених випадковостей, не кажучи вже про близьке знайомство з в’язницею, судом і парламентськими дебатами.

«Піквікський клуб» відразу підніс Діккенса до вершин літературної слави.

5. «Пані Боварі», Гюстав Флобер

Гюстав Флобер увійшов у світову літературу як творець об’єктивного роману, коли автор залишається байдужим спостерігачем і не нав’язує читачеві своїх оцінок. «Пані Боварі» – блискуче підтвердження. Роман, плід шестирічної праці письменника, став воістину енциклопедією французького провінційного життя XIX століття. Дружина лікаря, Емма Боварі, мріє про світське життя, і зустріч з власником маєтку Рудольфом Буланже, відомим підкорювачем сердець, дає їй таку надію. Вона закохана, готова заради любові на все, але результат цієї пристрасті непередбачуваний…

Також буде цікаво:   Збірка «Різдво через Збруч» – лідер святкових читань!

6. «Портрет Доріана Грея», Оскар Уайльд

Знаменитий роман не підвладний часу і по праву вважається шедевром англійської літератури. Драматична, парадоксальна, чарующа історія Доріана Грея, який став жертвою бажання вічної молодості. Талановитий художник створив портрет, який забирав на себе всі гріхи Доріана і сліди його прожитих років. Цю страшну таємницю Грей буде зберігати будь-якою ціною…

7. «Американська трагедія», Теодор Драйзер

«Американська трагедія» найвідоміший твір видатного американського письменника Теодора Драйзера (1871-1945). У романі порушені гострі соціальні проблеми, які переконливо доводять, що за фасадом показного буржуазного благополуччя ховається горе і відчай багатьох знедолених.

8. «Пригоди бравого солдата Швейка», Ярослав Гашек

«Пригоди бравого солдата Швейка» – справжній скарб світової літератури. Дія роману розгортається під час Першої світової війни, на території Австро-Угорської імперії. Твір описує події, які відбуваються з Йозефом Швейком – відставним солдатом, з початком війни знову покликаного на службу. Автор неповторно поєднує авантюрно-шахрайські пригоди Швейка, про які не можна читати без сміху з найгострішою соціальною і політичною сатирою.

9. «Лоліта», Володимир Набоков

Це – «Лоліта». Найскандальніша «історія кохання» XX століття. Можливо, надосконаліший витвір Володимира Набокова.

«Бо міцна, як смерть, любов… і стріли її – стріли вогненні».

10. «Убити пересмішника», Харпер Лі

Роман американської письменниці Харпер Лі написаний від імені восьмирічної дівчинки, яка розповідає про життя скромної сім’ї Аттікуса Фінча. Дія роману відбувається в 1935 році в маленькому американському містечку.