«PIK» вибрав книги, завдяки яким ви зможете навчитися – швидкочитання, малювання, імпровізації і іншим корисним вмінням за дуже короткий термін.
1. «Швидкочитання», Пітер Камп
Чудова книга, що тренує вашу пам’ять і розумові здібності. З книги можна дізнати про те, як запам’ятовувати більше, читаючи в 8 разів швидше та багато іншого. Ви, звичайно, поставитеся до такої можливості скептично, але такі методики існують. І не тільки існують, але і дають найприємніші результати.
2. «Як привести справи в порядок», Девід Аллен
Будь-якій сучасній людині катастрофічно не вистачає часу, і всі скаржаться на власну неорганізованість – то забудеш про важливий нарад, то запізнишся, то вчасно не зателефонуєш. Через це псуються відносини з колегами і друзями, руйнуються робочі плани, погіршується самопочуття. Чим людина організованіше, тим простіше управляти роботою, домашніми справами і життям в цілому, тим краще відносини з оточуючими. Організованість – це не вроджена здатність, а навичка, якій можна навчитися.
3. «Іноземний для дорослих», Роджер Крез, Річард Робертс
Ми часто чуємо, що вивчати іноземну мову дорослим набагато складніше, ніж дітям. Чи так це? Діти дійсно швидше запам’ятовують слова і їм легше навчитися говорити з правильним акцентом, однак у дорослих є переваги, які дає тільки вік: життєвий досвід і навички. Тому вчити мову їм може бути навіть легше, тільки робити це потрібно інакше. Спираючись на дослідження в області психології і лінгвістики, власний досвід викладання і вивчення мов, вчені-когнитивісти Річард Робертс і Роджер Крез розповідають в цій книзі, як сформувати звичку займатися, в чому шкода зубріння, а також як не стати мовним зомбі, здатним висловлюватися тільки завченими фразами.
4. «Автор, ножиці, папір», Микола В. Кононов
Чи можна навчитися писати, опанувати «магією слова»? Можна, можливо. Ніякої магії немає. Кожен носить в собі потенціал оригінального оповідача. Але як розбудити цей потенціал?
Мій метод виглядає як сходи до вміння писати оригінально і по справі – з 14 уроків-сходинок. Цей метод випробуваний на всіх моїх редакціях, потім на курсах нон-фікшн і журналістики. А потім і взагалі на курсах «Як писати добре» для всіх бажаючих навчитися писати з нуля або рівня початківця. Студенти, які не розбиралися в письменницькому ремеслі, вчилися придумувати, розробляти, писати і редагувати яскраві, захоплюючі тексти.
5. «Фотографуй кожен день», Сьюзан Таттл
Поради та приклади для кращих фотографій – в будь-якій ситуації і з будь-якою технікою. Це практичне і доступне керівництво допоможе вам відключити автоматичний режим на своїй камері і почати використовувати всі її можливості, щоб робити гарні повсякденні фотографії:
- Моменти вашого життя;
- Портрети;
- Пейзажі;
- Фотографії їжі;
- Фотографії ваших домашніх тварин;
- Міські пейзажі.
Крім основ роботи з камерою, автор розглядає тему мобільної фотографії та ділиться секретами.
6. «Ви зможете малювати через 30 днів», Марк Кистлер
Уміння малювати – навик, а не талант, як вважає багато хто. Будь-хто може навчитися красиво малювати! Все, що вам для цього потрібно – олівець, листок паперу і готовність відкрити в собі справжнього художника. Про все інше ви дізнаєтеся з цієї книги. У ній розкрито всі секрети створення складних тривимірних зображень.
7. «Презентації в стилі TED», Кармін Галло
Уміння правильно подати ідею часто не менш важливо, ніж здатність генерувати ідеї. Багато в чому завдяки цьому вмінню більшість видатних лідерів бізнесу, науки і мистецтва стали тими, хто вони є. Стів Джобс, Білл Гейтс, Шеріл Сендберг, Боно, Річард Бренсон і багато інших талановитих людей виступали на майданчику TED-конференцій, блискуче захищали свої ідеї і проекти. Вони змогли привернути увагу мільйонної аудиторії по всьому світу.
8. «Уроки імпровізації», Патриція Медсон
Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтеся, як правила імпровізації можуть допомогти вам в абсолютно різних життєвих ситуаціях – від вирішення проблем з начальством до подолання труднощів у вихованні дітей. Але головне – ви зможете подивитися на своє життя під іншим кутом, навчитеся насолоджуватися кожним моментом, бути більш залученим і уважним до дрібниць.
9. «Пироговедення для початківців», Ірина Чадієва
Ірина Чадієва розкладає чарівництво приготування хорошого торта або пирога на зрозумілі етапи і докладно розбирає кожен з них: які види тесту бувають і які особливості має кожен з них, як і з чого замісити правильне тісто, які помилки зустрічаються і як їх уникнути або виправити, які пристосування корисні на кухні, які продукти краще купити і як з них приготувати смачний пиріг.
10. «Про що я говорю, коли говорю про біг», Харукі Муракамі
Біг робить нас краще. Наприклад, Харукі Муракамі стверджує, що став письменником тому, що почав бігати в 33 роки. З тих пір він бігає шість разів на тиждень і щороку бере участь принаймні в одному марафоні.
Книга написана великим майстром, і це означає, що ви знайдете оригінальні ідеї, підтвердження своїм думкам, зможете краще розібратися зі своєю мотивацією і відносинами з бігом.