Вибираючи двері для лазні, відштовхуйтесь від власних уподобань та від певних вимог, а саме: конструкція повинна відмінно справлятися зі своєю головною функцією – зберігати тепло. Додаткові переваги: ​​довговічність, герметичність, жаростійкість, вологостійкість і, звичайно ж, естетичність.

Скляні конструкції

І так, скляні двері для сауни – це стильно, незвично, красиво і «дорого». Термічна обробка, яку проходить скло, робить його в 5 разів міцніше за звичайне. Спочатку його розжарюють до 700 градусів, потім рівномірно за допомогою обдування охолоджують. В результаті отримане загартоване скло не боїться високої температури і вологи. Такі вироби розбиваються вкрай рідко.

Незаперечні переваги

Завдяки ущільнювача профілів лазневі двері зі скла щільно закриваються, утримуючи тепло в парильні або в інших приміщеннях (власне сауні або лазні, басейні), де вони встановлені.

Безсумнівним плюсом скла є відсутність можливої ​​корозії, виділення смол, появи паразитів. Вони значно перевищує термін зносостійкості дерева, не тріскається і не страждає від впливу пари і вологості.

Вражають і дизайнерські рішення. Конструкції зі скла можуть бути кольорові, матові, з фотодруком, малюнком, дзеркальні, прозорі, фактурні, комбіновані, з вставками з іншого матеріалу – асортимент широкий і різноманітний.

Дерев’яні двері

Крім скляних дверей, класичний варіант для бані є – дерево.

Двері для сауни з дерева мають ряд особливостей:

  • Для виробництва використовують брус ясена, осики, вільхи, абаша, липи, дуба і кедра.
  • Вироби з абаша довговічні, практичні, стійкі до деформації.
  • Липові і осикові двері для лазні більш популярні. Деревина прекрасно протистоїть високій температурі і вологості, а також легко піддається обробці.
  • Готові двері для сауни з дерева перед здачею в експлуатацію обробляють спеціальним просоченням, яке служить бар’єром для проникнення вологи і бруду

Комбіновані конструкції (скло + дерево)

Цікавий проміжний варіант – комбінування двох матеріалів: дерево + скло. Дизайн може бути різноманітний: маленьке скляне віконце або скло займає більшу частину виробу, кілька стекол, варіант з жалюзі та багато іншого, вибір за вами.

Практичні поради

Не варто робити занадто великим отвір в парильні, масивні двері для лазні – велика втрата тепла. Оптимальний розмір – 70 х 190 см.

Якщо ваш вибір припав на скляні конструкції, встановлюйте піч з більшою потужністю. Пам’ятайте, що двері для парилки повинна володіти високими теплоізоляційними властивостями і забезпечувати герметичність, зберігаючи пар всередині приміщення. А для цього краще підійдуть двері зі скла.

Також буде цікаво:   Процес фарбування в домашніх умовах: керівництво крок за кроком