Якщо у вас є власна земельна ділянка з колодязем чи свердловиною і вам необхідно організувати водогін? Тоді для вирішення цієї задачі необхідно встановити насосну станцію. Це ідеальний варіант мати в своєму помешканні завжди воду і завдяки станції можна користуватись різноманітними сантехнічними пристроями.
Чому ж насосна станція для будинку користується в наш час таким великим попитом? Справа в тому, що на відміну від звичайного насосу, який подає воду тільки під час його вмикання, станція забезпечує водою та створює її тиск постійно. Саме в цьому полягає її основна відмінність та перевага над глибинними насосами.
Слід сказати, що для роботи насосної станції необхідно витримати одну умову: дзеркало води в колодязі або свердловині не повинно бути глибше ніж 9 метрів. З більшої глибини поверхневий насос просто не зможе підняти воду. Ця величина називається глибиною всмоктування, не слід плутати з висотою напору. Якщо у вас вода знаходиться глибше ніж 9 метрів, Вам необхідно користуватись насосом для свердловини чи глибинним насосом.
А для подачі води з невеликої глибини і забезпечення автоматичного водопостачання приватного будинку використовують:
- насосні станції з гідробаком
- автоматичні насоси
Насосна станція з гідробаком складається з поверхневого насоса і гідроакумулятора, який може бути різної ємності. При відкритті крана вода подається з гідробака, в який вона попередньо було закачано насосом до певного тиску, це тиск Ви можете регулювати. При цьому поверхневий насос не включається поки не буде використаний певний ліміт води в гідроаккумуляторі. Переваги даної конструкції полягають в тому, що Ви завжди маєте певний запас води в баку і можете її використовувати навіть якщо відсутня електрика. Це запас безпосередньо залежить від обсягу бака. Як, правило вони бувають на 24 і 50 літрів, але можна встановити і більший. Крім того, завдяки запасу води в баку Ви зменшуєте кількість включень-виключень насоса, в разі коли необхідно набрати воду в чайник або помити, наприклад, яблуко. Однак насосна станція такої конструкції має також і свої недоліки.
При подачі води з бака до чергового включення насоса в системі незначно може падати тиск, і якщо йде споживання гарячої води (при автономному опаленні), котел на це може реагувати і включатися-відключатися;
при одноразовому тривалому споживанні води (необхідно набрати басейн або полити сад) кількість включень-відключень насоса в зв’язці з гідробаком буде більше.
Тому в даному випадку рекомендують використовувати поверхневі автоматичні насоси без гідробака.
Автоматичні для будинку зовні нагадують звичайні поверхневі, з тією лише різницею, що включаються та відключаються автоматично при відкритті або закритті крана відповідно. Вони, як правило оснащені захистом від сухого ходу, мають вбудований фільтр, а також менш габаритні ніж насосна станція. Також, автоматичний розрахований на роботу в режимі частих включень-відключень. Більш того, такий пристрій підтримує більш стабільний тиск у водопровідній системі будинку, ніж насосна станція.
Для того, щоб насосна станція або автоматичний насос справно працювали, при їх установці необхідно використовувати додаткове оснащення:
- водяний фільтр (для запобігання потрапляння піску й дрібних частинок з колодязя в корпус насоса або гідробак);
- реле захисту від сухого ходу (при падінні рівня води в джерелі насос буде продовжувати працювати, хапаючи повітря і перегріватися, що призведе до його виходу з ладу);
- зворотний клапан (пропускає воду до насоса і не дає їй стікати назад в колодязь, можна встановлювати як в кінці всмоктуючої трубки, так і безпосередньо перед насосом);
- реле тиску (завдяки якому Ви можете контролювати тиск в гідробаку і режим роботи насоса);
- блок автоматики (пристрій, яке об’єднало в собі захист від сухого ходу і реле тиску);
- стабілізатор напруги.
Джерело: https://watermall.com.ua/ua/