Про користь повторення для запам’ятовування інформації добре відомо. Так само, як і про те, що складні дані ми згадуємо, спираючись на базові знання. Проте мало хто усвідомлює реальну користь активного повторення.
Кріс Бьорд (Chris Bird), доктор нейропсихології з Університету Сассекса, опублікував дослідження, в ході якого вивчив можливості людської пам’яті, а саме нашу здатність запам’ятовувати нову інформацію. Було проведено два експерименти. Групі добровольців показали 26 відеозаписів. Одна частина випробовуваних повинна була повторити побачене на екрані, описуючи події протягом 40 секунд. Можна було робити це вголос, промовляючи, або ж подумки, не промовляючи ні слова.

Перший експеримент полягав у тому, що через два тижні групу учасників зібрали знову і попросили переказати сюжети відеороликів. Ті, хто відразу ж після перегляду відтворював і повторював все своїми словами, змогли згадати сенс записів знову і навіть назвати кілька деталей. Інша група випробовуваних, що не описували побачене на екрані, не згадала нічого.

Під час другого експерименту учасників піддали МРТ-скануванню. Протягом процедури їх також попросили згадати відеозапис, показанний два тижні тому.

У результаті було виявлено, що під час повторення активізується частину задньої поясної звивини. До речі, саме ця область мозку уражається при розвитку хвороби Альцгеймера. Тому від її ушкодження можуть врятувати такі от тренування.

Але найголовніше – це те, що створення довготривалих детальних спогадів вимагає зовсім малої праці.

Якщо у вас перед очима є зображення, текст або відео, вам необхідно ретельно його вивчити, а потім описувати вголос або про себе те, що тільки що дізналися, протягом 40 секунд.

Бажано робити це відразу після того, як прочитали або переглянули новий матеріал. Це допоможе швидко і досить чітко воскресити в пам’яті отриману інформацію і через день, і через кілька тижнів.

Доктор Берд також вказує, що дана техніка працює в кризових і екстремальних ситуаціях. Наприклад, під час ДТП так можна запам’ятати номер або марку автомобіля.

Також буде цікаво:   Як переконати людину в його неправоті