Як би не хотілося продовжити літнє тепло, неминуче настане осінь, а за нею прийде зима. Мокрий сніг, дощ, пронизливий холод – незмінні супутники цієї пори року, і якщо ноги постійно мерзнуть, неможливо відчувати себе затишно, до того ж постійне переохолодження не найсприятливішим чином позначається на здоров’ї. Не дарма про придбання теплого взуття думають заздалегідь: зима не терпить суєти і економії, тому доведеться серйозно попрацювати, щоб знайти сучасну, стильну, зручну, а головне якісне взуття.

Сучасний ринок пропонує покупцям безліч варіантів зимових чобіт, черевик і полуботінок на найвимогливіший смак: зі шкіри або замші, з штучним або натуральним хутром, на застібках, шнурках або гачках, будь-якого кольору і форми, в тому числі новітні дизайнерські рішення під будь-який зимовий наряд . Але в більшості випадків придбана взуття не виправдовує себе: вона або недовговічна і швидко виходить з ладу під впливом температури, вологи і реагентів, якими, на жаль, усипані взимку вулиці великих міст, або просто незручна, і носка перетворюється в щоденну муку.

Щоб не помилитися з вибором взуття для самого холодної пори року, необхідно знати кілька простих, але важливих критеріїв, на які слід звернути особливу увагу.

Матеріал виготовлення

Давно відомо, що найякісніше взуття – це зроблене з натуральної шкіри, детальніше за посиланням https://favoriteshoes.com.ua/ru/sapogi-zimnie/ . Воно дорого коштує, але добре зберігає тепло, приймає форму ноги, тому надзвичайно зручне і зносостійке.

Альтернативний і більш бюджетний варіант – взуття зі штучної шкіри. Її головний недолік в швидкої зношуваності: шкірозамінник швидко тріскається на морозі, може погано згинатися при ходьбі.

Зимове взуття з замші тепліше, ніж шкіряного, і може прослужити довго тільки в тому випадку, якщо за нею правильно доглядати. Багато виробників пропонують професійні засоби по догляду за замшевими виробами – спреї, які захищають тканину від впливу солі і реагентів, фарби, спеціальні щітки і багато іншого.

Підошва

Важливо, щоб підошва була досить товстою, але при цьому легко згиналася при ходьбі. Сьогодні на прилавках більшості взуттєвих магазинів присутнє взуття на пластмасовій підошві – це самий недовговічний і холодний варіант, тому від нього краще відмовитися. Самі підходящі для зими матеріали – каучук, поліуретан або гума, що володіють хорошими антиковзаючими, водонепроникний і зносостійкими властивостями.

Каблуки

Взимку рекомендується зовсім відмовитися від каблуків зважаючи на їх нестійкості, і найчастіше це стосується жіночих моделей. Якщо все-таки вибір зроблено на користь такого взуття, необхідно врахувати важливий нюанс: каблуки повинні бути широкими і стійкими, підбиті набойками з шорсткою поверхнею з метою зменшення ковзання, крім того, каблуки не повинні зміщуватися назад при ходьбі. Тонкі високі підбори взимку можуть стати причиною серйозних травм, тому таке взуття варто відкласти до весни.

Також буде цікаво:   Какие критерии нужно учитывать при выборе кухни на заказ

Внутрішнє оздоблення

Тримати ноги в теплі – істина, відома з давніх часів і несе в собі глибокий сенс, адже взимку ноги замерзають швидше і частіше. Ось чому варто віддати перевагу взуттю на хутрі. Підкладка повинна бути цільною, без “залисин”, як чіп краще вибрати хутряну – шкіряна не дасть ногам досить зігрітися. Також необхідно звернути увагу на внутрішні шви: якщо вони грубі, таке взуття швидко натре ноги.

Важлива деталь: хутро може бути будь-яким, але тільки не синтетичним. У такому взутті ноги будуть потіти і швидко замерзати.

Розмір

Підібрати зимове взуття точно за розміром дуже важко. Найкраще, якщо вона буде більше на пів розміру, щоб можна було носити теплі шкарпетки в разі сильних холодів. До того ж тісне взуття принесе безліч проблем: ноги будуть більше втомлюватися і часто мерзнути, а підкладка швидко зноситься.

Жіноче взуття “підступне” тим, що її важко підібрати так, щоб в подальшому не виникло проблем. Багато жінок купують злегка тісні чоботи, в надії, що з часом вони розносяться і стануть зручніше – це помилка. Зимове взуття повинне підбиратися не тільки максимально близько до реального розміру, але і по повноті: до кінця дня ноги можуть набрякати, і ходити стане некомфортно, тому краще вибирати більш вільне взуття.

Зовнішній вигляд

Вибираючи зимове взуття, покупець дивиться, перш за все, на дизайн, адже взимку теж хочеться виглядати елегантно. Тому перед покупкою необхідно перевірити, наскільки надійно кріпляться до чобіт ремінці, пряжки, стрази та інші аксесуари, а також оглянути поверхню взуття: якщо є сліди клею або стирчать нитки, краще відмовитися від покупки.

Звичайно, краса зимового взуття має велике значення, але найбільшу увагу варто приділяти саме комфорту і практичності, адже далеко не завжди “модно” означає “зручно”. Не варто віддавати перевагу дешевому взуттю з неякісних матеріалів, так як є ризик розлучитися з нею в той же сезон або після першого ж мокрого снігу на дорогах – не варто економити якості. Головне підходити до вибору з розумом і без поспіху, тоді навіть у найлютіші холоди вийде виглядати стильно без шкоди для здоров’я…