Спінінг – рибальська снасть, як правило, використовується для лову хижої риби. Головна відмінність спінінга від інших видів вудилищ в закиданні приманки у водойму і її проводці.

Найбільш популярні матеріали для виготовлення спінінгів: вуглепластик, скловолокно та метал.

Риболовля як хобі має десятки різновидів і підвидів. І всі вони для максимальної ефективності вимагають особливого підходу до вибору вудилища. Багато новичків хочуть знайти універсальний недорогий спінінг. Як вибрати спінінг для лову? У цій статті ми розкриємо основні характеристики таких вудилищ, щоб підібрати хороший спінінг для риболовлі. Якщо ви уже знаєте, що вам потібно, то просто заходіть на https://mir-rybolova.com.ua/spinningovye-udilischa/ і вибирайте саме те, спінінгове вудилище яке вам потрібно.

Характеристики вудилищ спінінгів

Головні характеристики вудилища спінінга: матеріал, тест, довжина, лад і клас. Розглянемо детально кожну з них.

Матеріал

Сучасні спінінги порожнисті усередині. Це необхідно для полегшення вудилища. Шоб вудилище було міцне, для нього використовують сучасні матеріали: вуглепластик, скловолокно або їх композиція (суміш). Відзначимо, що графіт, карбон і вуглепластик – різні назви одного й того ж матеріалу.

Спінінгові вудилища зі скловолокна важкі і гнучкі, мають невеликий модуль пружності.

Вуглепластик – більш поширений матеріал. Ці спінінги легкі, жорсткі і гнучкі.

Найбільш оптимальним можна назвати композит двох цих матеріалів.

Тест

Тест спінінга – це рекомендована вага приманок, що використовуються при закиданні даного вудилища. Зазвичай визначається мінімальна і максимальна вага. Безумовно, бажано дотримуватися цих рекомендацій. При використанні приманки меншої ваги просто неможливо її ефективно закинути в водойму і відчувати при проводці. Використання більшої ваги викликає перевантаження вудилища, яка в гіршому випадку може привести до серйозних проблем, аж до поломки вудилища.

Довжина

Європейські виробники спінінгів вимірюють довжину спінінгів в метрах. Виробники з США традиційно проставляють довжину в дюймах і футах.

Зазвичай довжина вудилища складає від 160 до 360 см. Чим довше вудилище, тим більше дальній кидок можна з ним здійснити. Але збільшення довжини неминуче тягне за собою збільшення маси. Довгі вудлища краще на великих відкритих водоймах. Короткі вудилища легші, з їх допомогою зручно ловити на зарослих кущами берегах невеликих річок.

Строй

Строй спінінга в динаміці – це коефіцієнт модуля пружності Юнга. Цей модуль визначається часом повернення вудилища в початковий стан після закидання. Від цієї характеристики залежить чутливість вудилища. Чим жорсткіше спінінг, тим краще передаються всі вібрації в руку рибалці. Але при збільшенні жорсткості, зменшується дальність закидання приманки.

Також буде цікаво:   Як за допомогою філософії розібратися, чому вірити, а чому ні

Розглянемо найбільш поширену класифікацію строїв спінінга:

  1. Дуже швидкий (Extra Fast) – гнеться до ¼ довжини вудилища.
  2. Швидкий (Fast) – гнеться до ½ довжини, «половинний» лад.
  3. Середній (Moderate) – гнеться до ¾ довжини.
  4. Повільний (Slow) – вудилище гнеться по всій довжині, «параболічний» лад.

З представлених варіантів самий дальній кидок дає повільний лад. Вудилище першого типу ладу, навпаки, закидається ближче і гірше пом’якшує динамічні ривки. Найпоширенішими можна назвати другий і третій тип ладу.

Клас

Клас вудилища спінінга – характеристика, яка напряму залежить від тесту спінінга.

Традиційно виділяють 4 класи спінінгів:

  1. Ультралегкий клас (Ultra Light) – до 7 гр. Рекомендується ловля на обертальні блешні, легкі блешні, що коливаються, мікроджиг і дрібні воблери. Як правило, ультралайт передбачає ловлю риби вагою до 2 кг.
  2. Легкий клас (Light) – 7-15 гр. Можлива ловля на більші воблери і блешні. Тут в якості трофея йде риба до 4-5 кг.
  3. Середній (Medium) – 15-40 гр. Для цього ладу оптимальні важкі блешні, воблери, джиг-головки. Ловити можна більшу і сильну рибу – щуку, судака, жереха, невеликого сома, серед річкових трофеїв можна виділити тайменя і лосося вагою до 6-7 кг.
  4. Важкий клас (Heavy) – від 40 і більше гр. Використовуються для лову великих екземплярів щуки, сома, судака, а також трофейної морської риболовлі (тріска, лосось).

Загальні рекомендації

Ловля великої і середньої риби на великій річці з берега (ширина русла вище 100 метрів) – вибирайте вудилище довжиною 2,5-3 метра, Fast або Extra Fast, тест від 7 до 30 гр. Для такого лову підійдуть джиг-головки з силіконовими приманками, блешні або воблери вагою до 28-30 гр.

Ловля дрібної і середньої риби на малій річці (ширина русла до 30 метрів) – тут потрібен спінінг 2-2,4 метра, Fast або Extra Fast, тест від 1-5 до 4-16 гр. В якості приманок підійдуть лайтовие блешні, джиг-головки і воблери.

Ловля з човна на водоймі без течії (озеро, ставок, затон) – довжина 1,8-2,3 метра, лад Fast, Moderate або Extra Fast (залежить від вибраної ваги приманок), тест до 20 гр.

Ловля з човна на великих глибинах (водосховища) – зверніть увагу на спінінг довжиною 2,1-2,5 метра, лад Extra Fast, тест до 35 гр. Для цього способу лову вибирайте джиг-головки і воблери.

Спінінг якої фірми краще вибрати залежить вже від ваших особистих переваг.